komunikat prasowy

GWIAZDY W SIODLE 7 września 2011

Ujeżdżanie, powożenie i skoki przez przeszkody to konkurencje, w których rywalizowali znani polscy artyści podczas XIV Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd „Art Cup”. RAFAKO po raz kolejny było jednym z głównych sponsorów zawodów.

Ujeżdżanie, powożenie i skoki przez przeszkody to konkurencje, w których rywalizowali znani polscy artyści podczas XIV Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd „Art Cup”. RAFAKO po raz kolejny było jednym z głównych sponsorów zawodów.

Mistrzostwa co roku przyciągają do Zakrzowa miłośników jazdy konnej. Art Cup organizowany jest za sprawą Katarzyny Dowbor oraz Andrzeja Sałackiego, medalisty Mistrzostw Polski w ujeżdżaniu, trenera i menadżera LKJ Lewada.

- Art Cup to obecnie festiwal gwiazd z udziałem sporego grona znanych artystów. Od samego początku zależało nam na tym, by była to impreza cykliczna, która na stałe wpisze się w kalendarz artystycznych wydarzeń. I tak właśnie się stało. Jest to możliwe dzięki grupie sponsorów, którzy są z nami od lat. RAFAKO jest jednym z nich. Współpraca z tą firmą układa nam się bardzo dobrze. Jesteśmy już przygotowani na 15 edycję, na którą serdecznie zapraszam – mówi Andrzej Sałacki.

Uczestnicy konkursu ujeżdżania: Anna Powierza, Marek Frąckowiak i Katarzyna Dowbor

Jednym z uczestników mistrzostw był znany kolarz, Czesław Lang. - Fantastycznie, że są tacy ludzie i takie wydarzenia. Jest to chyba najlepsza forma promocji sportu, a w tym konkretnym przypadku jeździectwa. To doskonała zachęta, szczególnie dla młodych ludzi,  aby swój wolny czas poświęcili jakiemuś hobby, nie ważne, czy jest nim jazda na rowerze czy na koniu – mówił Czesław Lang, który wspólnie z synem zajął 4 miejsce w konkursie powożenia.

Najlepszy wynik w tej konkurencji osiągnął tenor Juliusz Ursyn-Niemcewicz wraz z Katarzyną Plutą, która pełniła rolę luzaka. Turniej skoków przez przeszkody wygrał Maciej Florek, tancerz znany także jako „Gleba”. Konkurs ujeżdżania wygrały ex aequo Katarzyna Dowbor oraz aktorka Anna Powierza.


Anna Powierza zajęła (ex aequo z Katarzyną Dowbor) pierwsze miejsce w konkursie ujeżdżania

Osoby, które zawitały na Art Cup nie mogły narzekać na brak atrakcji. Przed zakrzowską publicznością wystąpił m.in. Zbigniew Wodecki, zespół Czerwony Tulipan, a także kabaret Tenor. Goście mieli okazję podziwiać również najwyższej klasy pokazy jeździeckie. Swoje umiejętności zaprezentowały  m.in Żaneta Skowrońska i Anna Izdebska. Imponujące wrażenie zrobił nocny pokaz sztucznych ogni.

Na tegoroczne zawody przybyli m.in. Emilia Krakowska, Agnieszka Fitkau – Perepeczko, Karolina Sawka, Krystyna Kołodziejczyk, Marek Frąckowiak, Robert Gonera, Henryk Sawka, Marek Siudym, Wojciech Dąbrowski, Roch Siemianowski. Gośćmi specjalnymi byli Elżbieta i Krzysztof Zanussi oraz Ludgarda Buzek. Art Cup odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, Józefa Sebesty.

* * *
PLIKI DO POBRANIA:

RAFAKO (inf.prasowa- DOC) Gwiazdy w siodle
RAFAKO (inf.prasowa- RTF) Gwiazdy w siodle
 
* * *
ZDJĘCIA DO POBRANIA:

RAFAKO - Gwiazdy w siodle 01
PODPIS: Anna Powierza zajęła (ex aequo z Katarzyną Dowbor) pierwsze miejsce w konkursie ujeżdżania.

RAFAKO - Gwiazdy w siodle 02
PODPIS: Uczestnicy konkursu ujeżdżania: Anna Powierza, Marek Frąckowiak i Katarzyna Dowbor.

 * * *
RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.

 

« WSTECZ