komunikat prasowy

Pamięci Romana Czerwińskiego 17 maja 2010

Rodzina, znajomi i współpracownicy pożegnali 15 maja 2010 r. śp. Romana Czerwińskiego. Uroczystości pogrzebowe wiceprezesa ds. techniki RAFAKO S.A. odbyły się w jego rodzinnym mieście, Piasecznie.

Rodzina, znajomi i współpracownicy pożegnali w zeszłą sobotę (15.05.2010 r.) śp. Romana Czerwińskiego. Uroczystości pogrzebowe wiceprezesa ds. techniki RAFAKO S.A. odbyły się w jego rodzinnym mieście, Piasecznie.

Śp. Roman Czerwiński zmarł nagle w wieku 54 lat w niedzielę 9 maja 2010 r. Osierocił żonę i dwie dorosłe córki. Funkcję wiceprezesa zarządu RAFAKO S.A. w Raciborzu pełnił niespełna rok, bo od 19 czerwca 2009 r.

Śp. Roman Czerwiński był wiceprezesem RAFAKO niespełna rok.

- To drugie niespodziewane odejście osób bliskich naszej firmie w ciągu ostatnich kilku tygodni ? mówi Wiesław Różacki, prezes zarządu i dyrektor generalny RAFAKO S.A. 19 kwietnia 2010 r. pożegnano tragicznie zmarłego w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem Piotra Nurowskiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i firmy Elektrim S.A., będącej akcjonariuszem raciborskiego RAFAKO. - Wiadomość o śmierci prezesa Czerwińskiego była dla nas ogromnym zaskoczeniem ? dodaje prezes Różacki.

Śp. Roman Czerwiński był absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowego studium zarządzania przedsiębiorstwem. Był m.in. dyrektorem naczelnym Instytutu Lotnictwa w Warszawie oraz wiceministrem przemysłu i handlu za rządów premierów Waldemara Pawlaka i Józefa Oleksego. Kierował też Zespołem Elektrowni Ostrołęka, pełnił obowiązki prezesa zarządu Elektrowni Kozienice S.A. Od 19 czerwca 2009 r. wiceprezes zarządu ds. techniki w RAFAKO S.A. w Raciborzu.

W tym samym dniu na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. handlowych w RAFAKO powołany został Krzysztof Burek. - To był człowiek, który miał bardzo szerokie doświadczenie zawodowe w energetyce. Było to bardzo widoczne i przydatne w naszych codziennych działaniach ? wspomina wiceprezes Krzysztof Burek. - Był osobą niezwykle otwartą na świat, ludzi i ich problemy. Z jednej strony pełną pragmatyzmu, a z drugiej humoru. Znany był z tego, że sypał anegdotami w każdej sytuacji. To był po prostu bardzo dowcipny człowiek ? dodaje wiceprezes Burek.

- Był pełen życia i energii. Bardzo pracowity i zaangażowany w swoją pracę. Zawsze posiadał swoje głęboko przemyślane zdanie, którego potrafił bronić, ale jednocześnie był otwarty na argumenty innych i zdolny do kompromisu. Jego życiowy optymizm, uśmiech i znane powszechnie poczucie humoru, niejednokrotnie pozwalały znaleźć dobre wyjście z trudnych sytuacji ? wspomina z kolei śp. Romana Czerwińskiego prezes Wiesław Różacki.

12 maja 2010 r. Rada Nadzorcza RAFAKO S.A. wydelegowała do pracy w zarządzie Spółki jednego ze swoich członków. Przez 3 miesiące (do 12 sierpnia 2010 r.) pełniącym obowiązki wiceprezesa zarządu RAFAKO S.A. będzie Piotr Wawrzynowicz, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego o specjalizacji marketing polityczny.

* * *
ZDJĘCIE DO POBRANIA:

RAFAKO ? Pamięci Romana Czerwińskiego
PODPIS: Śp. Roman Czerwiński był wiceprezesem RAFAKO niespełna rok.

* * *
PLIKI DO POBRANIA:

RAFAKO (inf. prasowa - DOC) - Pamięci Romana Czerwińskiego

RAFAKO (inf. prasowa - RTF) - Pamięci Romana Czerwińskiego

* * *

RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych ?pod klucz?. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.

« WSTECZ