komunikat prasowy

Siatkarze ZAKSY podsumowali sezon 28 kwietnia 2015

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn- Koźle zakończyli sezon 2014/2015 na 6. miejscu w Plus Lidze. W hotelu Hugo w Sławięcicach odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące zakończenie rozgrywek, w którym wzięli udział sportowcy, sztab szkoleniowy oraz sponsorzy drużyny, w tym również przedstawiciele firmy RAFAKO S.A.

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn- Koźle zakończyli sezon 2014/2015 na 6. miejscu w Plus Lidze. W hotelu Hugo w Sławięcicach odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące zakończenie rozgrywek, w którym wzięli udział sportowcy, sztab szkoleniowy oraz sponsorzy drużyny, w tym również przedstawiciele firmy RAFAKO S.A.

ZAKSA SA, to polski męski klub siatkarski z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu. Jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki. Od sezonu 2007/2008 drużyna występuje w rozgrywkach pod nazwą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W jej skład wchodzą nie tylko najlepsi siatkarze w Polsce, ale i na świecie. Od sezonu 2008/2009 rozgrywa w Plus Lidze, rok rocznie zajmując czołowe miejsca. Jednak ostatni sezon nie należał do najłatwiejszych. – Zaczęliśmy pechowo, bo już od początku naszym zawodnikom doskwierały kontuzje, które na długo niektórych z nich wykluczały z udziału w meczach. Przez to skład drużyny często ulegał zmianom, a to z kolei wpłynęło na wyniki, jakie odnosiliśmy w tym sezonie – mówi Sebastian Świderski, trener ZAKSY Kędzierzyn- Koźle. Z szóstego miejsca w tabeli Plus Ligi wyraźnie nie jest zadowolony również kapitan drużyny- Michał Ruciak. – Nie jestem zadowolony z osiągnięć tego sezonu, nie spodziewałem się takiego wyniku. Tym razem szczęście nam nie dopisało. Nasi zawodnicy ulegali kontuzjom, pozostałe drużyny, z którymi rozgrywaliśmy mecze miały raczej wyrównany skład. Ponadto poziom gry w lidze jest bardzo wyrównany i to wszystko przełożyło się na wynik końcowy – przyznaje Michał Ruciak, który podjął decyzję o odejściu z zespołu. Razem z nim drużynę opuszcza również długoletni zawodnik Paweł Zagumny, który przez kilka sezonów budował markę i historię kędzierzyńskiej siatkówki. Spore zmiany zaszły również w sztabie szkoleniowym. Miejsce trenera Sebastiana Świderskiego od nowego sezonu zajmie Ferdinando de Giorgi pochodzący z Włoch, który już ogłosił nowy sztab szkoleniowy na sezon 2015/2016. W jego teamie zobaczymy m.in.: Oskara Kaczmarczyka (asystenta trenera), Michała Chadałę (asystenta trenera, koordynator ds. szkolenia młodzieży), Piotra Pietrzaka (trenera od przygotowania fizycznego), Pawła Brandta (fizjoterapeutę), Remigiusza Koteluka (II fizjoterapeutę), Kamilę Sołoduchę (statystyka) oraz Tomasza Drzyzgę (menadżera drużyny). To z pewnością jeszcze nie wszystkie zmiany, jakie zajdą w kędzierzyńskim zespole siatkarskim.

Tymczasem, 20 kwietnia, w hotelu Hugo w Sławięcicach zarząd klubu wspólnie z trenerami oraz zawodnikami, podczas uroczystej kolacji podziękowali wszystkim sponsorom, w tym firmie RAFAKO S.A. za pomoc oraz wsparcie finansowe. - Nasza umowa sponsorska z ZAKSĄ zawarta została w ubiegłym roku, nie jesteśmy więc tak związani z klubem, jak inni, wieloletni partnerzy ZAKSY. Nie oceniamy też osiągnięć sportowych drużyny, choć przecież wiemy, że nie tak zawodnicy i szkoleniowcy wyobrażali sobie zakończenie sezonu. Taki jest sport, czasem trzeba przełknąć gorycz porażki. Życzymy ZAKSIE wyciągnięcia z tego wniosków i osiągnięcia założonych celów w następnych latach – mówi Piotr Karaś, Dyrektor Biura Marketingu w RAFAKO. Jak wielokrotnie podkreślał prezes klubu Mirosław Ptasiński, bez wsparcia ze strony sponsorów Polska, a nawet świat nigdy by się nie dowiedzieli o takim talencie sportowym, jaki wykazują zawodnicy kędzierzyńskiej ZAKSY. 

ZOBACZ WSZYSTKIE