komunikat prasowy

Mistrzowie Świata w boksie będą walczyć w Raciborzu 19 listopada 2013

Co najmniej od starcia Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko publiczność w Polsce nie oglądała pojedynku lepszych bokserów od tych, którzy już w najbliższy piątek przyjadą do Raciborza. W ringu zobaczymy m.in. brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Londynie i mistrzów świata. Związane z tym emocje z pewnością spotęguje fakt, że tym razem areną walk będzie... hala produkcyjna RAFAKO S. A., gdzie na co dzień w huku maszyn i snopach iskier kształtują się elementy kotłów energetycznych!


Co najmniej od starcia Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko publiczność w Polsce nie oglądała pojedynku lepszych bokserów od tych, którzy już w najbliższy piątek przyjadą do Raciborza. W ringu zobaczymy m.in. brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Londynie i mistrzów świata. Związane z tym emocje z pewnością spotęguje fakt, że tym razem areną walk będzie... hala produkcyjna RAFAKO S. A., gdzie na co dzień w huku maszyn i snopach iskier kształtują się elementy kotłów energetycznych!

W najbliższy piątek, 22 listopada, w Raciborzu (woj. śląskie) odbędzie się międzynarodowy mecz bokserskich drużyn narodowych Polski i Kuby w ramach nowego sezonu ligi World Series of Boxing.  Zawodnicy Hussars Poland i Cuba Domadores skrzyżują rękawice w ringu, specjalnie na tę okazję ustawionym na terenie hali produkcyjnej RAFAKO. W drużynie kubańskiej zobaczymy m.in. aż dwóch tegorocznych mistrzów świata: Lazaro Jorge Alvarez Estrada (brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie), Julio Cesare La Cruz oraz finalistę MŚ - Arisnoidys Despaigne Despaigne.

- Obiecywaliśmy naszym kibicom pięściarzy z najwyższej półki i takich dostaną! Nasi zawodnicy na pewno się ich nie przestraszą i wyjdą wygrać przed własną publicznością.  - mówi Jarosław Kołkowski, szef Hussars Poland, drużyny narodowej występującej w lidze WSB.


fot. Grzegorz Kobylarczyk, Hussars Poland
 

Choć impreza ma charakter zamknięty, gdyż przeznaczona jest wyłącznie dla pracowników RAFAKO, miłośnicy dobrego boksu będą mogli na żywo oglądać pojedynki pięściarzy dzięki transmisji w TVP Sport oraz w kanale World Series Boxing w internetowym portalu YouTube. Skróty walk pojawią się też w programach informacyjnych TVP.

- Walka polskich bokserów z zawodnikami tej klasy jest niewątpliwie wydarzeniem niezwykłej rangi. Sceneria, w jakiej zostanie rozegrana jest nietypowa i z pewnością doda dramaturgii i niepowtarzalnego klimatu toczonym pojedynkom. Dzięki temu, bez względu na wynik starć, będziemy świadkami wyjątkowego widowiska – mówi Piotr Karaś, dyrektor biura marketingu RAFAKO S.A. z Raciborza, firmy, która jest największym europejskim producentem urządzeń i elementów kotłowych dla energetyki.

Boks jest dyscypliną olimpijską, w której Polacy odnieśli sporo sukcesów, zdobywając ponad 40 medali. W panteonie sław są m.in. Jerzy Kulej, Ryszard Tomczyk, Jerzy Rybicki czy Zbigniew Pietrzykowski.


fot. Grzegorz Kobylarczyk, Hussars Poland
 

Drużyny z ligi WSB mają akredytację Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Oznacza to, że w gronie zawodników Hussars Poland są potencjalni członkowie kadry olimpijskiej a być może nawet olimpijscy mistrzowie.
- Tradycje wspierania sportowców przez RAFAKO nie są nowe. Warto tu wspomnieć choćby o Justynie Kowalczyk, która od kilku sezonów jest niekwestionowaną królową nart. RAFAKO zaczęło sponsorować ją w czasach, gdy była dopiero dobrze rokującą zawodniczką i wspiera ją do dziś. – dodaje Piotr Karaś z RAFAKO.  Cele przedsięwzięcia, jakim jest prowadzenie drużyny narodowej w ramach ligi WSB, to m.in. zbudowanie silnej reprezentacji kraju, zdolnej nawiązywać równorzędną walkę i zdobywać medale na największych turniejach bokserskich na świecie, w tym podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r., stworzenie reprezentantom Polski jasnego programu rozwoju kariery sportowej i powrót do najlepszych polskich tradycji w tej dyscyplinie sportu.

Hussars Poland w lidze WSB startuje drugi rok. W ubiegłym sezonie (2012/2013) drużyna awansowała do ćwierćfinału, pokonując po drodze takie zespoły jak Russia Boxing Team czy Mexico Guerreros. W Raciborzu Polskę reprezentować będą Grzegorz Kozłowski (52 kg), Mateusz Polski (60 kg), Rafał Perczyński (69 kg), Paweł Stępień (81 kg) oraz Sergiej Werwejko (+91 kg). Stoczą pięć pojedynków. Gale (mecze) WSB organizowane są w różnych miastach Polski.

WSB to międzynarodowa liga boksu zawodowego, w której bokserzy reprezentujący 12 drużyn z całego świata konkurują ze sobą podczas gal bokserskich organizowanych w formie meczów. W skład drużyny wchodzą zawodnicy zachowujący prawa tzw. „amatorów” oraz wybrani bokserzy zawodowi. Walki odbywają się na zasadach boksu zawodowego i tak są promowane (brak koszulek, brak kasków i system punktowy tzw. „10 must”).
Liga jest własnością Międzynarodowego Związku Bokserskiego (International Boxing Association, d. Association Internationale de Boxe Amateur – AIBA). AIBA jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) i zrzesza wszystkie krajowe związki bokserskie z całego świata, w tym Polski Związek Bokserski (PZB). Dzięki temu bokserzy AIBA, także zawodowcy programu AIBA Pro-Boxing (APB), uzyskują prawo udziału w Igrzyskach Olimpijskich.


fot. Grzegorz Kobylarczyk, Hussars Poland


Raciborska gala odbędzie się 22 listopada na terenie RAFAKO. Początek transmisji w TVP Sport planowany jest na godz. 20.15. Dzień wcześniej, 21 listopada w Hotelu Polonia, w Raciborzu, o godz. 13.00 odbędzie się oficjalne ważenie zawodników oraz konferencja prasowa.

* * *

Fight Cards: Hussars Poland - Cuba Domadores
1. Waga 52kg: Grzegorz Kozłowski (rez. Mariusz Koch) - Gerardo Manuel Cervantes Tejeria (rez. Jorge Luis Cordero Parlay)
2. Waga 60kg: Mateusz Polski (rez. Dawid Michelus) - Lazaro Jorge Alvarez Estrada
3. Waga 69kg: Rafał Perczyński (rez. Ireneusz Zakrzewski) - Arisnoidys Despaigne Despaigne
4. Waga 81kg: Paweł Stępień (rez. Piotr Podłucki) - Julio Cesar La Cruz Peraza
5. Waga 91+: Sergiej Werwejko (rez. Arkadiusz Toborek) - Yoandi Toirac Ortega (rez. Jose Angel Larduet Gomez).

Więcej informacji: http://www.hussarspoland.com/

* * *
ZDJĘCIA DO POBRANIA:
fot. Grzegorz Kobylarczyk, Hussars Poland

Mistrzowie Świata w boksie...
Mistrzowie Świata w boksie... 01
Mistrzowie Świata w boksie... 02
Mistrzowie Świata w boksie... 03
Mistrzowie Świata w boksie...04
Mistrzowie Świata w boksie...05


* * *
INFORMACJA PRASOWA DO POBRANIA:

Inf.pras (doc) Mistrzowie Świata w boksie będą walczyć w Raciborzu
Inf.pras (rtf) Mistrzowie Świata w boksie będą walczyć w Raciborzu


* * *
RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.

« WSTECZ