komunikat prasowy

Rafakowcy pomagają dzieciom 21 grudnia 2012

RAFAKO, jak co roku, nie zapomina o najbardziej potrzebujących. Dary przygotowane przez załogę zakładu trafiły do trzech placówek, w których przebywają dzieci.

RAFAKO, jak co roku, nie zapomina o najbardziej potrzebujących. Dary przygotowane przez załogę zakładu trafiły do trzech placówek, w których przebywają dzieci.

Pracownicy po raz kolejny bardzo chętnie włączyli się w akcję zbiórki darów

Zabawki, odzież, słodycze, środki czystości, artykuły spożywcze przekazane przez pracowników RAFAKO trafiły do Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach, Domu Samotnej Matki „Maja” w Raciborzu oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Krzyżanowicach.

Inicjatywa przedświątecznej zbiórki darów zrodziła się w 2000 r. w Dziale Marketingu. Od kilku lat w akcji pomagają także związki zawodowe. - To był taki spontaniczny pomysł, aby zebrać rzeczy, które pracownicy mogliby ofiarować na rzecz dzieci i przekazać je odpowiednim placówkom. Idea się sprawdziła. Nasi pracownicy są bardzo hojni, widać, że jest sporo rzeczy nowych, kupionych specjalnie na tę okazję. Akcja jest powtarzana co roku i należą się w tym miejscu gorące podziękowania dla załogi za tak duży odzew – mówi Piotr Karaś, Dyrektor Biura Marketingu.

Janusz Rydzak z przedstawicielami domu dziecka w Gorzyczkach

 

Początkowo świąteczne dary trafiały tylko do domu dziecka w Gorzyczkach. Okazało się jednak, że jest ich na tyle dużo, że można obdarować więcej instytucji. - To są takie dary z serca od pracowników RAFAKO i ich rodzin. Są to rzeczy, o które najbardziej proszą te instytucje, czyli artykuły niepsujące się, ubrania, zabawki, książki, jakieś słodycze – mówi Janusz Rydzak, Kierownik Zespołu Promocji Produktu.

Krystyna Huwer przekazuje dary RAFAKO w Domu Samotnej Matki "Maja"

 

O tym jak ważna jest taka bezinteresowna pomoc, przekonany jest Wojciech Niemiec, zastępca dyrektora Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach. - RAFAKO cyklicznie wspiera nasze działania przez cały rok. Nie ogranicza się to do akcji świątecznych, ale możemy liczyć na wsparcie finansowe w ciągu roku, m.in. przy organizacji wypoczynku dla naszych dzieci. RAFAKO już dwunasty rok nam pomaga. Każda pomoc jest dla nas istotna, gdyż pozwala nam poszerzyć zakres pomocy dzieciom. Jeśli otrzymujemy dary w postaci artykułów spożywczych czy przemysłowych, zaoszczędzone środki możemy przeznaczyć na inne potrzeby naszych dzieci. Na pewno wszystko, co otrzymaliśmy, przyda się – zapewnia W. Niemiec.

RAFAKO pamięta o tej placówce nie tylko od święta. Firma kilka lat temu zbudowała na potrzeby domu dziecka plac zabaw, przekazała tej instytucji również komputery.

Wicedyrektor domu dziecka przekazał życzenia świąteczne wszystkim pracownikom RAFAKO a także podziękowanie na piśmie za otrzymane dary.

 

« WSTECZ