komunikat prasowy

RAFAKO NA EUROPEJSKI KONGRESIE 21 maja 2012

W dniach 14-16 maja w Katowicach odbył się IV Europejski Kongres Gospodarczy 2012, w którym uczestniczyli także przedstawiciele RAFAKO.

 

W dniach 14-16 maja w Katowicach odbył się IV Europejski Kongres Gospodarczy 2012, w którym uczestniczyli także przedstawiciele RAFAKO.

Odbywający się w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej. W tym roku uczestniczyło w nim ok. 6000 osób, wśród których byli przedstawiciele rządu polskiego z prezydentem Bronisławem Komorowskim na czele, a także przedstawiciele najważniejszych instytucji i organizacji europejskich. W panelach dyskusyjnych udział wzięło blisko 900 prelegentów. Wśród nich nie zabrało również, Wiesława Różackiego, Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego RAFAKO S.A.

Drugiego dnia kongresu Wiesław Różacki jako ekspert wziął udział w w panelu dyskusyjnym pt. „Inwestycje w polskiej energetyce wytwórczej. Czy to wreszcie przełom?” 12 zaproszonych do dyskusji gości, wśród których obok prezesa RAFAKO byli Jakub Radulski, Prezes Zarządu Alstom Power, Matthias Jochem, Wiceprezes Hitachi Power Europe, Dariusz Lubera, Prezes Zarządu Tauron Polska Energia czy Paweł Skowroński, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych PGE.

Prowadzący konferencję Wojciech Kuśpik, Prezes Zarządu PTWP,  inicjator kongresu oraz wydawca miesięcznik Nowy Przemysł i portalu Wnp.pl pytał zaproszonych gości o m.in. realność   planów wobec wartości planowanych inwestycji, a także o modele finansowania projektów oraz ryzyko regulacyjne, wykonawcze, technologiczne i finansowe.

Zdaniem zaproszonych prelegentów w energetyce od kilkunastu miesięcy coraz bardziej widoczny jest przełom. Dostrzec go można, chociażby patrząc na podpisane niedawno kontrakty przez samo RAFAKO. - Do niedawna funkcjonowaliśmy głównie dzięki projektom zagranicznym, teraz zaczęliśmy realizować duże inwestycje w kraju – podkreślił podczas dyskusji W. Różacki. Szef RAFAKO wspomniał również, że największy kontrakt, jaki spółka podpisała w tym roku, na budowę dwóch bloków węglowych w Elektrowni Opole jest w fazie projektowania. - W tym roku też mają rozstrzygnąć się trzy inne przetargi, w których RAFAKO bierze udział. Mówię tu o Jaworznie, Ostrołęce i Elektrowni Północ- dodał prezes raciborskiej spółki. 

Wiesław Różacki, Prezes Zarządu RAFAKO podczas konferencji na Europejskim Kongresie Gospodarczym

 Zapytany o ryzyka związane z realizacją inwestycji, prezes RAFKO odpowiedział krótko i treściwie, że wiążą się one z każdym przedsięwzięciem, ale trzeba umiejętnie sobie z nimi radzić.
Trzeciego dnia kongresu Wiesław Różacki wraz z pięcioma przedstawicielami innych wiodących firm na europejskim rynku odpowiadał na pytania związane z przemysłem i nowymi technologiami w energetyce. - Chociaż dla RAFAKO węgiel jest najważniejszy, musimy zdawać sobie sprawę, że świat zmierza w wielu innych kierunkach, co za tym idzie, musimy być otwarci na nowe technologie. Procesy przemian technologicznych bardzo się rozwijają i RAFAKO też musi wsiąść do tego pociągu- podkreślał W. Różacki.

RAFAKO od pierwszej edycji kongresu jest ważnym jego udziałowcem. - Uczestnictwo w tak prestiżowym kongresie to dla RAFAKO przede wszystkim ogromne źródło informacji o aktualnych, a także przyszłych projektach. To również doskonała okazja, aby spotkać się z  najważniejszymi ludźmi z branży - podsumowuje Wiesław Różacki. 

***

PLIKI DO POBRANIA:
RAFAKO (inf.prasowa) RAFAKO NA EUROPEJSKIM KONGRESIE
RAFAKO (inf.prasowa) RAFAKO NA EUROPEJSKIM KONGRESIE

***

ZDJĘCIE DO POBRANIA:
RAFAKO na Europejskim Kongresie Gospodarczym
PODPIS: Wiesław Różacki, Prezes Zarządu RAFAKO podczas konferencji na Europejskim Kongresie Gospodarczym

***
RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.

 

« WSTECZ