komunikat prasowy

ZAWODY O PUCHAR PREZESA RAFAKO W NARCIARSTWIE BIEGOWYM 21 lutego 2012

18 lutego w Szklarskiej Porębie rozegrane zostały pierwsze zawody w narciarstwie biegowym o Puchar Prezesa RAFAKO.

Większość osób biorących udział w zawodach nigdy wcześniej nie biegała na nartach. Trening poprzedzający zawody był więc dla wielu Rafakowców pierwszą sposobnością do poznania tajników tego sportu.

Panie rywalizowały na dystansie 1300 metrów, panowie mieli zaś do pokonania blisko 2 km.
Wśród kobiet najlepszy wynik uzyskała Gabriela Sobczyk. II lokatę zajęła Halina Chadrian, na trzecim stopniu podium stanęła Danuta Cwynar.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Tomasz Bartosik. Srebro wywalczył Daniel Malisz, zaś brąz – Algis Brusokas.

Zwycięzcy odbierali puchary z rąk Dariusza Karwackiego, Wiceprezesa Zarządu RAFAKO oraz Piotra Karasia – Dyrektora Biura Marketingu, Postępu Technicznego i Rozwoju Technologii, organizatora zawodów.

Niewątpliwą atrakcją dla uczestników zawodów było kibicowanie sportowcom, którzy brali udział w zawodach Pucharu Świata FIS w Narciarstwie Biegowym w Szklarskiej Porębie.
Rafakowcy dopingowali wszystkich zawodników, szczególny aplauz wzbudził jednak występ Justyny Kowalczyk, która zwyciężyła w sobotnim biegu na dystansie 10 km.