komunikat prasowy

PRZYJDŹ I ZOBACZ RAFAKO „OD ŚRODKA” 18 sierpnia 2011

28 sierpnia każdy zainteresowany będzie mógł zwiedzić RAFAKO. Zakład organizuje Dzień Otwarty.

 

28 sierpnia każdy zainteresowany będzie mógł zwiedzić RAFAKO. Zakład organizuje Dzień Otwarty.


Dzień Otwarty zakładu to impreza inaugurująca tegoroczne obchody Dnia Energetyka. 28 sierpnia, w godz. od 9.00 do 14.00 każdy chętny będzie mógł obejrzeć fabrykę. Zwiedzanie będzie  odbywało się w kilkunastoosobowych grupach pod opieką przewodnika. Grupy będą wyruszały co dziesięć minut. Szacowany czas przejścia przez cały zakład to ok. 1,5 godziny.

Zwiedzanie rozpocznie się od należącego do RAFAKO SA i pięknie odrestaurowanego Domu Strzeleckiego Bractwa Kurkowego, a nazywanego tradycyjnie przez pracowników firmy „pałacykiem”. W tym miejscu będzie można zapoznać się z bogatą ponad 60-letnią historią zakładu, jej dniem dzisiejszym i planami rozwojowymi. Będzie to również punkt zbiórki, gdzie powinni zgłaszać się chętni do zwiedzania RAFAKO.

Chętni do zwiedzania RAFAKO spotkają się pod Domem Strzeleckim, popularnie nazywanym pałacykiem. Obiekt ten również można będzie obejrzeć.

Z pałacyku poszczególne grupy, wraz z przewodnikami  udadzą się pod bramę główną, by następnie przejść  kolejno przez wydziały produkcyjne. Odwiedzający zobaczą co produkuje się na poszczególnych wydziałach, jakich urządzeń się do tego używa, jak wyglądają wytworzone elementy. Na trasie zwiedzania znajdzie się również Ośrodek Szkolenia Zawodowego, w którym młodzież zdobywa podstawy umiejętności praktycznych, gdzie prowadzone są kursy spawania i zdobywane uprawnienia zawodowe. Będzie również okazja, by zobaczyć biura projektowe, sprawdzić jak wygląda nowoczesne projektowanie, urządzenia wspomagające oraz bogate zaplecze towarzyszące pracy projektantów.

Dzień otwarty to okazja, aby zwiedzić wydziały produkcyjne zakładu

Dzień Otwarty w RAFAKO to swego rodzaju powrót do tradycji. Przed laty z okazji Dnia Energetyka pracownicy oraz ich rodziny, w towarzystwie i pod opieką przewodników mogli zwiedzać zakład. Zwyczaj ten zanikł, kiedy Dzień Energetyka zaczęto świętować poza zakładem. - Minęło 15 lat od czasu, kiedy po raz ostatni mieliśmy dzień otwarty w RAFAKO, dlatego mamy nadzieję, że będzie to udane, długo wyczekiwane wydarzenie – mówi Anna Zembaty-Łęska, dyrektor Biura Zarządzania Personelem w RAFAKO S.A. - Jest to dzień otwarty nie tylko dla naszych pracowników i ich rodzin, ale także dla wszystkich zainteresowanych zobaczeniem naszej firmy od środka. Myślimy, że wielu pracowników będzie chciało pokazać swoim bliskim miejsca, w których pracują. Mamy nadzieję, że sporo mieszkańców Raciborza i okolicy będzie chciało zobaczyć jak wygląda wnętrze tak dużej i renomowanej firmy produkcyjnej. Od zainteresowania i frekwencji jaka  będzie towarzyszyła temu  wydarzeniu zależeć będzie częstotliwość organizacji takich dni – dodaje. A. Zembaty-Łęska.

Dzień otwarty w RAFAKO  rozpocznie tegoroczne obchody Dnia Energetyka.
Natomiast 2 września odbędzie się oficjalna uroczystość połączona z uhonorowaniem zasłużonych pracowników. Następnego dnia, 3 września, o godzinie 14.00 na terenie ośrodka  AquaBrax w Szymocicach rozpocznie się tradycyjny „Piknik Rodzinny” z wieloma wyjątkowymi atrakcjami i niespodziankami dla dzieci i dorosłych, który też zakończy tegoroczne obchody Dnia Energetyka w RAFAKO S.A.
     
 

***
PLIKI DO POBRANIA:

RAFAKO (inf. prasowa-doc) Przyjdź i zobacz RAFAKO "od środka"
RAFAKO (inf. prasowa-rtf) Przyjdź i zobacz RAFAKO "od środka"

***
ZDJĘCIA DO POBRANIA:

PRZYJDŹ I ZOBACZ RAFAKO "OD ŚRODKA" 01
PODPIS: Dzień otwarty to okazja, aby zwiedzić wydziały produkcyjne zakładu

PRZYJDŹ I ZOBACZ RAFAKO "OD ŚRODKA" 02
PODPIS: Chętni do zwiedzania RAFAKO spotkają się pod Domem Strzeleckim, popularnie nazywanym pałacykiem. Obiekt ten również można będzie obejrzeć.
         
* * *
RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.
 

« WSTECZ