komunikat prasowy

ROK WYRZECZEŃ I ZASŁUŻONYCH SUKCESÓW 30 grudnia 2010

2010 był rokiem bardzo dobrych wyników finansowych i perspektyw na przyszłość. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty ale wyzwania stojące przed nami będą wymagały jeszcze większego wysiłku i wyrzeczeń – mówił Wiesław Różacki, prezes zarządu i dyrektor generalny RAFAKO S.A. podczas spotkania uroczyście podsumowującego miniony rok.

- 2010 był rokiem bardzo dobrych wyników finansowych i perspektyw na przyszłość. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty ale wyzwania stojące przed nami będą wymagały jeszcze większego wysiłku i wyrzeczeń – mówił Wiesław Różacki, prezes zarządu i dyrektor generalny RAFAKO S.A. podczas spotkania uroczyście podsumowującego miniony rok.

22 grudnia w Domu Strzeleckim odbyło się uroczyste spotkanie kadry kierowniczej RAFAKO S.A., podsumowujące 2010 r.  - To już wieloletnia tradycja. W ciągu roku z wieloma osobami mamy kontakt jedynie telefonicznie lub przez firmową pocztę. Takie spotkanie jest okazją, żebyśmy mogli poznać się osobiście. Tym bardziej, że w tym gronie są też osoby, które awansowały na swoje pierwsze kierownicze stanowisko i w takim dniu, jak ten chcielibyśmy je uroczyście przywitać – mówi Anna Zembaty-Łęska, kierownik Działu Zarządzania Personelem w RAFAKO S.A.

W tegorocznej uroczystości wzięli udział poseł Henryk Siedlaczek, prezydent Raciborza Mirosław Lenk, starosta powiatu Adam Hajduk oraz  dr Sławomir Janowski, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu. Wśród gości obecni byli także emerytowani szefowie firmy - Jerzy Thamm, wieloletni wiceprezes RAFAKO S.A. oraz Henryk Pohl, były dyrektor generalny firmy. 

Do Dworku Strzeleckiego przybyła kadra kierownicza RAFAKO S.A. oraz zaproszeni goście


Obecnie kadra kierownicza Spółki liczy sobie ok. 250 osób, począwszy od członków zarządu firmy, przez menedżerów wyższego szczebla, kierowników poszczególnych projektów czy brygadzistów oraz  kadrę kierowniczą z zakładów w Wyrach, Pszczynie i Radomsku.  -  Mimo trudnych warunków rynkowych firma się rozwija. W tym roku pracownicy podnosili swoje kwalifikacje, zdobywali nowe umiejętności. Przyjęliśmy większość tegorocznych absolwentów naszych warsztatów zawodowych, czyli prawie 60 osób – podsumowuje Anna Zembaty-Łęska.


 

Krótkiego podsumowania roku dokonał też prezes zarządu, Wiesław Różacki. - Mija rok 2010, rok tragicznych wydarzeń, które dotknęły także naszą firmę. Jednocześnie był to czas ogromnych wyzwań handlowych i technicznych. 2010 był rokiem bardzo dobrych wyników finansowych i zaistnienia perspektyw na przyszłość. Trzeba uczciwie powiedzieć, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty ale wyzwania stojące przed nami będą wymagały jeszcze większego wysiłku i wyrzeczeń – mówił prezes Wiesław Różacki, przypominając, że to na osobach kierujących firmą na każdym szczeblu spoczywa odpowiedzialność za losy RAFAKO. Prezes zacytował również słowa Karola Wojtyły. - Najczystsza woda jest u źródła lecz aby się jej napić trzeba zazwyczaj iść w górę pod prąd. My też realizując swe wizje, te wielkie i te małe często musimy pokonywać własną słabość i nieprzychylność otoczenia – dodał. 

Emilian Kamiński przed występem

Składając wszystkim obecnym i ich bliskim życzenia świąteczne prezes Wiesław Różacki porównał RAFAKO do wielkiej rodziny. - Nie ma drugiego takiego dnia w roku, który by bardziej zobowiązywał do tego, abyśmy nie zapominali o innych ludziach, okazywali uczucie przyjaźni, otwartości i zrozumienia – powiedział na zakończenie. Wieczór uświetnił kabaretowy występ Emiliana Kamińskiego, znanego aktora i założyciela warszawskiego Teatru Kamienica.
 

* * *
ZDJĘCIA DO POBRANIA:
RAFAKO 01 – Rok wyrzeczeń i zasłużonych sukcesów
RAFAKO 02 – Rok wyrzeczeń i zasłużonych sukcesów
PODPIS: Do Dworku Strzeleckiego przybyła kadra kierownicza RAFAKO S.A. oraz zaproszeni goście.

RAFAKO 03 – Rok wyrzeczeń i zasłużonych sukcesów
PODPIS: Emilian Kamiński przed występem.

* * *
PLIKI DO POBRANIA:
RAFAKO (inf.prasowa - DOC) Rok wyrzeczeń i zasłużonych sukcesów
RAFAKO (inf.prasowa - RFT) Rok wyrzeczeń i zasłużonych sukcesów
 

* * *
RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.
 

« WSTECZ