komunikat prasowy

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2021 HYBRYDA+ 5 października 2021

RAFAKO S.A. zdobyło nagrodę za filtr hybrydowy typu hybryda+. Jest to unikalne w skali światowej połączenie czterech różnych technologii ochrony środowiska w jednym kompaktowym urządzeniu.

RAFAKO S.A. zdobyło nagrodę za filtr hybrydowy typu hybryda+. Jest to unikalne w skali światowej połączenie czterech różnych technologii ochrony środowiska w jednym kompaktowym urządzeniu. Jednym z elementów opracowanej przez konsorcjum realizujące projekt jest aglomerator elektrostatyczny, oparty wyłącznie na polskiej myśli technologicznej i wzbudzający zainteresowanie również na rynkach zagranicznych.
"HYBRYDOWY system ograniczenia emisji składników kwaśnych i popiołów lotnych ze spalin - POIR.04.01.04-00-0096/17 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Projekt realizowany jest w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: „Projekty aplikacyjne”, Konkurs 1/4.1.4/2017/POIR w Konsorcjum: RAFAKO S.A. – jako Lider oraz TAURON Wytwarzanie S.A. i Instytut Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego Polskiej Akademii Nauk. – jako Członków Konsorcjum.

Informacje prasowe:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/HYBRYDA-8194652.html

https://rzeczo.pl/hybryda/

 

 

ZOBACZ WSZYSTKIE