komunikat prasowy

Magia kolędowania w kościele św. Mikołaja 7 stycznia 2016

XV Koncert Kolęd Tradycyjnych i Pieśni Bożonarodzeniowych autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów odbył się 6 grudnia w kościele pw. św. Mikołaja w Raciborzu. Dla tłumnie zebranej publiczności zaśpiewał zespół Miraż z Marzeną Korzonek, Hanią Hołek i Roksaną Lewak. Gościem specjalnym była Monika Kuszyńska RAFAKO od lat jest partnerem tego wydarzenia.

W święto Trzech Króli, 6 grudnia w kościele pw. św. Mikołaja, w pięknej świątecznej atmosferze, przy blasku świec, zapachu choinek i pięknych głosach wykonawców, odbył się XV Koncert Kolęd Tradycyjnych i Pieśni Bożonarodzeniowych. Pomysłodawcami, organizatorami, a zarazem autorami większości tekstów prezentowanych pieści bożonarodzeniowych są Elżbieta i Andrzej Biskupowie. Koncert transmitowało radio Doxa FM. 

Co roku ten wspaniały spektakl muzyczny gromadzi tłumy słuchaczy, a sami wykonawcy prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny. W gronie artystów, którzy w minionych latach wystąpili podczas koncertu jest. m.in. Anna Wyszkoni. W tym roku przed raciborską publicznością zaśpiewała Monika Kuszyńska, była wokalistka Varius Manx, która w 2010 r. wspólnie z Mirażem i Radiem Opole nagrała piosenkę bożonarodzeniową, na płycie pt.: „Przy świątecznym stole z Radiem Opole”. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony został na rzecz Hospicjum Opolskiego. RAFAKO S.A. wsparło wówczas tę inicjatywę. 

Niezmiennie od 15 lat, podczas koncertu można usłyszeć wspaniałe głosy raciborzanek, Marzeny Korzonek oraz równie utalentowanych Roksany Lewak i Hani Hołek, które swoją drogę muzyczną zaczynały właśnie w Mirażu.

Tegoroczną oprawę muzyczno- instrumentalną koncertu zapewniły: Szkolna Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu pod dyrekcją Huberta Prochoty oraz zespół muzyczny pod dyrekcją Andrzeja Kaszuby. 

Jednym ze sponsorów wydarzenia była firma RAFAKO S.A. – Nasza współpraca z RAFAKO trwa od ponad 20 lat. Firma nieraz wsparła nasze projekty, mimo że jesteśmy placówką powiatową. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni i zdajemy sobie sprawę, że aby prosić o pomoc taką firmę jak RAFAKO każdy projekt, każda impreza musi być wysublimowana i zorganizowana na wysokim poziomie - podkreśla Elżbieta Biskup, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, inicjatorka przedsięwzięcia. Do takich z pewnością należy bożonarodzeniowy koncert w kościele pw. św. Mikołaja przygotowywany przez małżeństwo Biskupów. To, jak twierdzą znawcy kultury, muzyczny majstersztyk. - RAFAKO jest zakładem z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej, cieszący się bardzo dobrą opinią na rynkach polskich i zagranicznych. Oprócz tego pełni rolę wspaniałego animatora kultury, który od lat wspiera nasz projekt. Nie ma słów, którymi mógłbym chwalić współpracę z RAFAKO. Mam nadzieję, że w następnych latach będzie ona równe owocna jak dotychczas, tym bardziej, że zarówno my, jak i raciborska Spółka stawiamy na rozwój młodych ludzi, oczywiście w swojej branży – podkreślał Andrzej Biskup, pomysłodawca i organizator koncertu.  

Środowy koncert zakończono kolędą „Cicha Noc”, odśpiewaną wspólnie z publicznością. 

Pełna fotorelacja z wydarzenia: https://www.facebook.com/RAFAKO-SA-850227674996166/ .

 

ZOBACZ WSZYSTKIE