Komunikat prasowy

RAFAKO zwycięzcą Turnieju Zakładów Pracy i Służb Mundurowych 16 marca 2015

Drużyna RAFAKO S.A po raz 3 stanęła na najwyższym podium zdobywając Puchar Prezydenta Raciborza w Turnieju Siatkarskim Zakładów Pracy i Służb Mundurowych. 14 i 15.03 w Arenie RAFAKO odbyła się V edycja tych zmagań. Wzięło w niej udział 16 zespołów. Oprócz nagrody głównej, Jarosław Chodenko, z rafakowskiego teamu zdobył indywidualną nagrodę dla najlepszego siatkarza turnieju.

Po raz piąty w raciborskiej RAFAKO Arenie odbył się Siatkarski Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Drużyna RAFAKO zagarnęła najważniejsze trofea zawodów: wywalczyła I miejsce oraz nagrodę dla najlepszego zawodnika rozgrywek.

W dniach 14-15.03.2015 r. w sportowej hali RAFAKO Arena w Raciborzu odbył się V Siatkarski Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Organizatorami przedsięwzięcia byli SGL CARBON Polska S. A., Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu oraz Miasto Racibórz. SGL CARBON był ponadto głównym sponsorem wszystkich nagród. - W tym roku frekwencja nas zaskoczyła. Liczba zgłoszonych drużyn była tak duża, że musieliśmy przeprowadzić eliminacje, w czasie których wyłoniono szesnaście zespołów, zakwalifikowanych do turnieju - mówi wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Krzysztof Borkowski.

Pierwszego dnia zmagań, w sobotę, zespół RAFAKO stanął do walki z reprezentantami Koltechu, Eko-Okien oraz Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. - W takim turnieju, prócz satysfakcjonującego wyniku, liczy się także dobra zabawa. Mecz z zespołem Koltechu był łatwy i został rozegrany bardziej towarzysko, w przyjaznej atmosferze. Z kolei z drużyną Eko-Okien było dużo trudniej. W zeszłym roku łatwo z nią wygraliśmy i w tym roku myśleliśmy, że będzie podobnie - relacjonuje przebieg dwóch pierwszych meczów zawodnik drużyny RAFAKO, Dariusz Besz. - Do zespołu Eko-Okien dołączyło wielu nowych zawodników, którzy nas zaskoczyli. Pierwszego seta przegraliśmy i później trzeba było bardzo się napracować, by wygrać - dodaje.

Drużyna RAFAKO po raz kolejny w tych zawodach dowiodła swoich wysokich umiejętności. Pierwsze miejsce to dla zawodników tej drużyny duże wyróżnienie. Podczas ubiegłorocznych rozgrywek siatkarskich zespół zajął na podium miejsce trzecie. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej. Mamy kolejny puchar do kolekcji, a co najważniejsze udało nam się poprawić ubiegłoroczny wynik. Teraz też nie było łatwo. Walka o trofeum była bardzo zacięta. Mamy wyrównany skład drużyny, co oznacza, że jest stały i dzięki temu daliśmy radę. Najtrudniejszym przeciwnikiem w tegorocznych rozgrywkach, z którym przyszło nam rozegrać mecz, była drużyna Eko-Okien. Młody, silny skład, ale jak widać, udało nam się go pokonać - mówił tuż po zakończeniu rozgrywek o Puchar Prezydenta Raciborza, kapitan teamu RAFAKO, Andrzej Szafirski.

- RAFAKO to bardzo dobrzy siatkarze i groźni przeciwnicy, ale nie ma się co dziwić, w siatkówkę grają od wielu lat. Na swoim koncie mają liczne wygrane. Ponadto, od długiego czasu startują w stałym składzie. Nam nie udało się ich pokonać, chociaż początkowo różnica punktów była niewielka, ale zajęliśmy drugie miejsce na podium, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. To jak dotąd nasz najlepszy wynik w tych rozgrywkach - powiedział Piotr Gonsior, kapitan drużyny SGL Carbon. Podczas tych zawodów przyznano specjalną nagrodę dla najlepszego zawodnika, którą otrzymał Jarosław Chodenko z RAFAKO. - Jestem zaskoczony. Pierwszy raz otrzymałem takie wyróżnienie. Wychodząc na boisko robię to, co do mnie należy. Nie spodziewałem się, że ktoś docenia moją grę i nagrodzi mnie za to - mówił Jarosław Chodenko z RAFAKO.

Na koniec rozgrywek finałowych, drugiego dnia zawodów, zwycięska drużyna odebrała puchar z rąk prezydenta miasta - Dobiegł końca piąty Siatkarski Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych. Była to jak dotąd najliczniejsza edycja. Z roku na rok przybywa zakładów pracy, które chcą wspólnie powalczyć o puchar, co bardzo mnie cieszy - powiedział Mirosław Lenk, prezydent Raciborza. - W tym roku główną nagrodę wywalczyła drużyna RAFAKO. Jest to prężnie rozwijająca się firma, licząca się na rynku międzynarodowym. Oferuje ona nie tylko doskonałe rozwiązania dla energetyki, ale w swojej załodze ma również znakomitych sportowców, o czym dziś znowu się przekonaliśmy - podsumował M. Lenk, wręczając Puchar wygranej drużynie.

Oprócz sportu, na czas trwania turnieju w RAFAKO Arenie odbywały się m. in. zajęcia ruchowe dla dzieci, prowadzone przez mgr Izabelę Kiersztyn, zaś dorośli mogli uczestniczyć w zajęciach fitness, prowadzanych przez instruktorów z raciborskiej Akademii Fitness. Ponadto, wszyscy zainteresowani zawodnicy i kibice mogli skorzystać z bezpłatnych masaży, wykonywanych przez Gracjana Olaniszyna z firmy „Od-Nowa” oraz masażystów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego woj. śląskiego. W czasie trwania dwudniowych rozgrywek, kibice mogli częstować się słodkościami i owocami, rozdawanymi przez sympatyczną maskotkę miasta, Raciborka. O napoje ze zdrowej raciborskiej wody zadbali natomiast przedstawiciele Zakładu Wodociągów i Kanalizacji z Raciborza.


 

 
 

« WSTECZ