Aktualność

RAFAKO S.A. na Misji Gospodarczej w Baku 5 października 2016

- Tego typu wydarzenia to dla RAFAKO S.A. nie tylko możliwość pozyskiwania nowych klientów, ale także sposobność do poznania specyfiki danego rynku, w tym wypadku azjatyckiego - powiedział Jakub Sitek, Dyrektor ds. Relacji z Klientami w RAFAKO S.A. Spółka wzięła udział w dwudniowej Misji Gospodarczej w Baku, gdzie zaprezentowała swoją ofertę.

RAFAKO S.A., w dniach 28 - 29 września, wzięło udział w Misji Gospodarczej, w stolicy Azerbejdżanu, Baku, która odbyła się pod przewodnictwem Wiceministra Rozwoju, Radosława Domagalskiego - Łabędzkiego. Stroną przyjmującą oficjalną delegację polską był Minister Energii Azerbejdżanu - Natig Aliyev. Wydarzenie miało miejsce w Baku Business Center, a głównym jego celem, było pogłębienie współpracy Polski z Azerbejdżanem w sektorze energetycznym i transportowym. 

W trakcie Misji Gospodarczej, raciborska Spółka jako jedna z polskich firm, brała udział w spotkaniach biznesowych z przedstawicielami azerskich przedsiębiorstw. - Nasze spotkania miały na celu zaproponowanie współpracy azerskim firmom w zakresie projektów energetycznych, nowych elektrowni, jak i modernizacji tych już istniejących. Oferta, którą przedstawiliśmy, przekazana została do Ministra Energetyki. Następnie trafi w ręce Ministerstwa Energetyki w Azerbejdżanie, gdzie zostanie rozpatrzona - wyjaśnił Jakub Sitek, Pełnomocnik Zarządu RAFAKO S.A., Dyrektor ds. Relacji z Klientami. 

Przedstawiciel RAFAKO S.A. zaznaczył również, że ogromnym atutem raciborskiej Spółki jest posiadanie gotowych funduszy na realizację inwestycji eksportowych. - Obecnie RAFAKO S.A., oferuje klientom lub Ministerstwom zagranicznym, wykonywanie projektów energetycznych, wraz z ich finansowaniem ze środków krajowych. Uważam, że jest to niezwykle atrakcyjne, a przede wszystkim korzystne rozwiązanie dla naszych potencjalnych klientów - zaznaczył J. Sitek. 

Należy także pamiętać, że wiele lat temu, RAFAKO S.A. wykonywało już zamówienia na azjatycki rynek, gdzie dostarczało elementy kotłowe, panele rurowe, czy elementy ciśnieniowe. - Nie były to duże dostawy, dlatego też obecnie chcemy nawiązać stałą współpracę z tamtejszymi firmami i uczestniczyć w przetargach na większe inwestycje w energetyce - powiedział Jakub Sitek, który dodał, że raciborska Spółka kieruje swoje działania marketingowe w różne rejony świata, dlatego udział firmy w tak prestiżowym wydarzeniu jak Misja Gospodarcza to kolejny krok do zwiększenia liczby domniemanych odbiorców.

Zdjęcie: Daniel Staniszewski

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ