O NAS

Minicykl w Lillehammer

W pierwszy weekend grudnia w norweskim Lillehammer rozegrano minicykl narciarskiego Pucharu Świata 2014/15.

Sprint stylem dowolnym odbył się 5 grudnia. Justyna Kowalczyk zakończyła go już po eliminacjach, uzyskując 37. czas. Start ten nie pozwolił zawodniczce na awans do dalszej rywalizacji. Z kolei w sobotę, 6 grudnia, startując w stylu dowolnym na 5 km, Justyna Kowalczyk uplasowała się na 28. pozycji. Natomiast następnego dnia, podczas biegu na dochodzenie na 10 km techniką klasyczną, wspierana przez RAFAKO S. A., reprezentantka Polski zajęła 10. miejsce.
Do zwyciężczyni, Norweżki Marit Bjoergen, straciła 2.15,6.

Już w najbliższy weekend (13-14.12) kolejne narciarskie rozgrywki. Tym razem w Pucharze Świata Kobiet Justyna Kowalczyk będzie miała okazje wystartować w Davos w Szwajcarii.

Fakt, że Justyna w sprincie stylem dowolnym nie odnosi oszałamiających sukcesów znany jest już od dawna, choć oczywiście w przeszłości potrafiła stawać na podium i w takiej rywalizacji. Jednak by znaleźć ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce - właśnie 10. lokatę - trzeba się cofnąć o półtorej roku do 9 marca 2013. Sprint łyżwą nigdy nie był i nie będzie na liście ulubionych polskiej biegaczki, a w momencie gdy Justyna postawiła na większą specjalizację w klasyku, tym bardzie wypadł z listy priorytetów (...)” - czytamy na oficjalnej stronie internetowej zawodniczki, dostępnej pod adresem http://justyna-kowalczyk.pl.

Trzymamy kciuki za kolejne starty!