O NAS

Gwiazda Mexico Guerreros

Kolejne starcie Hussars Poland z Mexico Guerreros nastąpi 21 lutego we Włocławku. Pojedynek, który odbędzie się w ramach ligi WSB transmitować będzie TVP Sport. Gwiazdą spotkania będzie boksujący w wadze -64kg Juan Pablo Romero.

Juan Pablo Romero jest jednym z niewielu bokserów, który już 4 sezon, a więc od początku, występuje w Mexico Guerreros w World Series of Boxing. Najlepszy był dla niego 2 sezon, kiedy został Indywidualnym Mistrzem WSB. Obecnie jego rekord walk wynosi 10-5.

Meksykanin ma propozycje występów na ringach profesjonalnych, a najbardziej o jego zatrudnienie zabiega znany raper i promotor bokserski 50 Cent. We Włocławku rywalem Juana Pablo Romera będzie Damian Kiwior.

W składzie Mexico Guerreros są też mający bilans 1-2 Joselito Velazquez Altamirano (-49kg) i Brian Alexis Gonzalez Morales (-56kg) z rekordem 1-1. Ich rywalami będą Dawid Jagodziński i Marek Pietruczuk.

Z kolei w kategorii średniej (-75kg) zadebiutuje Wenezuelczyk Enry Jose Saavedra Pinto. Spotka się z kapitanem Husarii Tomaszem Jabłońskim.

W wadze ciężkiej (-91kg) wystąpi najsłabszy punkt gości Albańczyk Christian Demaj. W Mexico Guerreros boksuje 2 sezon, stoczył 5 walk w WSB, żadnej jeszcze nie wygrał. Rok temu przegrał w Pruszkowie z występującym w Hussars Poland Białorusinem Sergiejem Kuzminem.

Skład Meksyku
-49kg Joselito Velazquez Altamirano
-56kg Brian Alexis Gonzalez Morales
-64kg Juan Pablo Romero
-75kg Enry Jose Saavedra Pinto
-91kg Christian Demaj 

 
Na zdjęciu Damian Kiwior w meczu z reprezentantem Azerbejdżanu. W spotkaniu z Meksykiem, przeciwnikiem Polaka będzie Juan Pablo Romero.

Źródło: Hussars Poland