Aktualność

RAFAKO S.A. w gronie raciborskich championów sportowych 22 stycznia 2016

W piątek, 22 stycznia w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury „Strzecha” odbyła się IX Gala Sportu. W tym roku w gronie laureatów nagrodzonych za sportowe osiągnięcia znalazło się także RAFAKO S.A. i pracownicy Spółki.

Organizatorem Gali są Powiat Raciborski i Miasto Racibórz. Celem wydarzenia jest uhonorowanie sportowców, trenerów, osób, instytucji i organizatorów wydarzeń sportowych związanych z Ziemią Raciborską. Nagrody przyznane zostały w 7 kategoriach: Raciborski Champion - Mistrzowie Polski Seniorów, Raciborski Champion - Sportowe Nadzieje Olimpijskie, Raciborski Champion - Trener Roku, Raciborski Sport Dzieci i Młodzieży, Sportowe wydarzenie roku 2015, Raciborski Champion Sukces Drużynowy, Raciborski Champion - Sport amatorski 2015, Wydarzenie specjalne. Nagrody wręczali m.in. Mirosław Lenk - Prezydent Raciborza, Ryszard Winiarski - Starosta powiatu raciborskiego oraz Gabriela Lenartowicz - Poseł na Sejm. Piątkowemu wydarzeniu towarzyszyła także oprawa artystyczna w postaci występów wokalnych.

RAFAKO S.A. nagrodzone zostało w dwóch kategoriach: Raciborski Champion - sport amatorski 2015 oraz Sportowe wydarzenie roku 2015. Pierwsza nagroda została przyznana za promocję sportu amatorskiego wśród pracowników. - Na przestrzeni ostatnich lat jest to coraz bardziej widoczne - coraz więcej pracowników nie tylko uprawia sport, ale też startuje w zawodach i osiąga znacznie lepsze wyniki. W ten sposób RAFAKO angażuje w sport szerokie grono osób, mobilizuje znaczną grupę ludzi. To bardzo dobrze, że firma wspiera swoich pracowników i umożliwia im uprawianie różnych dyscyplin pod swoim szyldem. I to jest właśnie inicjatywa, którą warto nagrodzić - powiedział Piotr Kielar, Inspektor ds. Sportu raciborskiego starostwa powiatowego.
W ramach tej nagrody wyróżnionych zostało kilku pracowników RAFAKO S.A, reprezentujących poszczególne dyscypliny sportowe: Magdalena Woskowska - biegi długodystansowe, Katarzyna Skrzypiec - fitness sylwetkowe, Paweł Klinik - triathlon, Łukasz Kocurek - narciarstwo oraz Łukasz Woźniakowski - kolarstwo.

- Niezmiernie cieszę się z tej nagrody. Jest to docenienie mojego wysiłku oraz pozostałych pracowników Spółki w uprawiany sport. Otrzymałem wyróżnienie za narciarstwo, które jest dla mnie przede wszystkim przyjemnym spędzaniem czasu. Uwielbiam także kolarstwo, pływanie i bieganie. W każdej dyscyplinie staram się być jak najlepszy. Nie ważne czy są to imprezy branżowe, czy ogólnopolskie. Dodam także, że sportowcy RAFAKO są bardzo wspierani przez Spółkę, za co jestem niesamowicie wdzięczny - mówił Łukasz Kocurek z Oddziału RAFAKO S.A. w Pszczynie, wyróżniony za narciarstwo. - Dzisiejsza nagroda to wspaniały dowód uznania. Bieganie to moja wielka pasja, dlatego tym bardziej cieszę się, że zostało to docenione - dodała Magdalena Woskowska, nagrodzona za biegi długodystansowe.

Druga nagroda została przyznana Spółce za współorganizację I RAFAKO Półmaraton Racibórz. Impreza okazała się sporym sukcesem; odbiła się szerokim, pozytywnym echem w środowisku biegaczy w całej Polsce. W imieniu RAFAKO nagrodę odebrał wiceprezes Zarządu RAFAKO S.A. Krzysztof Burek. - Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Sukces I RAFAKO Półmaraton Racibórz, który organizowaliśmy wspólnie z władzami miasta, przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Tym bardziej, że w ramach tego wydarzenia odbyły się I Mistrzostwa Polski Energetyków i Zawody o Puchar Prezesa RAFAKO. Już trwają rozmowy na temat drugiej edycji tego sportowego wydarzenia - wyjaśnia Krzysztof Burek. - Zaangażowanie Spółki w sport odbywa się w kilku kierunkach. Jeden z nich związany jest z promocją naszej firmy w Polsce i za granicą, a drugi zwrócony jest ku społeczności lokalnej, mając też na celu promowanie sportu wśród naszych pracowników. Taka impreza jak półmaraton, doskonale wpisuje się właśnie w oba te kierunki - dodaje K. Burek.

Wiceprezes RAFAKO S. A. zaznaczył również, że dzięki sukcesom sportowym pracowników raciborskiej Spółki, marka firmy rozpoznawalna jest w coraz szerszych kręgach nie tylko biznesowych, ale również sportowych. - Dzięki naszym pracownikom, którzy startują i zdobywają wyróżnienia w wielu dyscyplinach sportowych, począwszy od piłki nożnej, biegów, narciarstwa poprzez kolarstwo, siatkówkę i triathlon, a kończąc na kulturystyce, RAFAKO widoczne jest na arenach polskich i światowych. A dodatkowo poprzez promocję sportu wśród naszych pracowników dążymy do tego, aby nasza załoga się jeszcze lepiej zintegrowała i miała ze sobą kontakt nie tylko w „okolicznościach zawodowych”, ale również poza pracą. Budowanie takich relacji z pewnością służy rozwojowi naszej firmy - kończy Krzysztof Burek.

Obok I RAFAKO Półmaraton Racibórz tytułem sportowego wydarzenia roku 2015 zostały wybrane także II Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz oraz Puchar Polski Masters w pływaniu.

***

Wyróżnieni sportowcy - pracownicy  RAFAKO S.A.:

Siatkarze RAFAKO S.A.
W 2015 roku drużyna siatkarzy RAFAKO S.A. zdobyła tytuł Mistrza Polski Energetyków w Piłce Siatkowej na XXXVIII Mistrzostwach Polski Energetyków w Piłce Siatkowej w Szczyrku. Pracownicy raciborskiej Spółki bronili tytułu wywalczonego przed rokiem. Najwszechstronniejszym zawodnikiem mistrzostw został Paweł Król z RAFAKO S.A. Ponadto w skład drużyny wchodzą: Andrzej Szafirski (kpt), Paulina Małkiewicz, Dariusz Besz, Piotr Krowicki, Przemysław Kosztyła, Zbigniew Matelski, Piotr Deeg, Damian Niedzbala, Jarosław Chodenko. Natomiast w marcu zeszłego roku siatkarze RAFAKO S.A. po raz trzeci zwyciężyli w Turnieju Zakładów Pracy i Służb Mundurowych Miasta Racibórz o Puchar Prezydenta Miasta.

Katarzyna Skrzypiec - fitness sylwetkowe
Zawodowo Kierownik Projektu w RAFAKO S.A. oddział w Pszczynie. Jako sportowiec utytułowana zawodniczka federacji IFBB w fitness sylwetkowym. Czterokrotnie zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski, zdobywczyni 5 miejsca na prestiżowych zawodach GRAND PRIX Opava w Czechach. Ponadto reprezentantka kraju i czołowa zawodniczka na Mistrzostwach Europy. W ubiegłym roku zajęła wysokie, 7 miejsce na Mistrzostwach Świata w kulturystyce i fitness. Zawody uznawane są jako najwyższe rangą; pokonała rywalki i najlepsze zawodniczki reprezentujące różne kraje świata.

Magdalena Woskowska - biegi długodystansowe
Biegaczka długo i ultra długodystansowa. Medalistka biegów ulicznych na 10 km oraz półmaratonu na Mistrzostwach Polski Energetyków i Mistrzostw Polski Firm i Instytucji. W 2015 roku debiutowała w biegu maratońskim. W całym roku z powodzeniem ukończyła takie biegi jak Beskidy Ultra Trail 60 km w Szczyrku, Calisia Supermaraton -100 km, Cracovia Maraton, Bieg 7 Dolin - 34 km w Krynicy Zdroju, Maraton Warszawski, zimowy Maraton Górski Leśnik - 47km.
W skład drużyny biegaczy RAFAKO wchodzą ponadto:
Danuta Cwynar, Gabriela Sobczyk, Ryszard Baran, Grzegorz Bulenda, Robert Gemza, Bartosz Główka, Krzysztof Jeremicz, Paweł Klinik, Rafał Rydzak, Jan Wilczek, Paweł Zalewski.

Łukasz Kocurek - narciarstwo
Pracownik oddziału RAFAKO w Pszczynie. Narciarz z zamiłowania. Wielokrotnie uczestnik Mistrzostw Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim, zawsze w pierwszej dziesiątce. Kilkakrotnie stał na podium Pucharu Prezesa RAFAKO S.A. W zeszłym sezonie zdobył złoto w narciarskim dwuboju w Dusznikach Zdroju pokonując wszystkich rywali w obu konkurencjach: narciarstwie biegowym i slalomie gigancie. Amatorsko uprawia także kolarstwo górskie i szosowe, biega, a od zeszłego sezonu pochłania go również triathlon przygotowując się do dystansu długiego.

Łukasz Woźniakowski - kolarstwo
Pracownik oddziału RAFAKO w Pszczynie. Kolarz klubu KKS RAFAKO MTB Team specjalizujący się w średnich dystansach. Jest jednym z kilku najbardziej utytułowanych kolarzy górskich teamu. W trakcie swojej kariery w klubie RAFAKO czterokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski Energetyków na wszystkich dystansach. W 2015 roku zdobył pierwsze miejsce na trasie „królewskiego” dystansu Grand Fondo i wraz z drużyną RAFAKO MTB Team zajął pierwsze miejsce. W 2015 r. zwyciężył indywidualnie i drużynowo na trasie prestiżowego wyścigu Beskidy MTB Trophy zaliczanego do najtrudniejszych imprez tego typu w centralnej części Europy.

Paweł Klinik - triathlon
Uczestnik zawodów triatlonowych. W 2015 roku debiutował w triatlonie na dystansie średnim, tzw. 1/2 Iron Man, na jednych z największych zawodów triatlonowych w środkowej Europie Enea Challenge Poznań. W ramach przygotowań do tych zawodów ukończył kilka zawodów na krótszych dystansach, m. in. 1/8 Iron Man w Pszczynie i dystans sprinterski w Opavie. Razem z innymi pracownikami RAFAKO startował w sztafetach triatlonowych w Opavie (pływanie) i charytatywnej Triathlonowej Sztafecie Firmowej w Mietkowie koło Wrocławia (kolarstwo).

Obszerna footrelacja znajduje się na oficjalnym fanpage firmy RAFAKO S.A.