komunikat prasowy

RAFAKO wiarygodne biznesowo 23 sierpnia 2010

Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej uhonorowane zostało RAFAKO S.A. - To przede wszystkim uznanie stabilności i wiarygodności biznesowej, nad którą pracujemy od dobrych kilku lat ? mówi Bożena Kawałko, dyrektor finansowy firmy.

Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej uhonorowane zostało RAFAKO S.A. - To przede wszystkim uznanie stabilności i wiarygodności biznesowej, nad którą pracujemy od dobrych kilku lat ? mówi Bożena Kawałko, dyrektor finansowy firmy.

Dyrektor Bożena Kawałko mówi, że choć wyróżnienie ma charakter prestiżowy, to jest niezwykle ważne, bo zwiększa atrakcyjność rynkową RAFAKO S.A.

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej to prestiżowe wyróżnienie nadawane od niedawna, bo od początku czerwca 2010 roku, przez wiodącą na rynku wywiadownię gospodarczą Dun & Bradstreet Poland. Do grona uhonorowanych należą wyłącznie firmy o najwyższej ocenie stabilności wystawianej według D&B Poland. Wyróżnieni certyfikatem, to firmy o danych finansowych dających gwarancję na wysoki poziom rentowności, zdolności i płynności finansowej, których poziom zadłużenia oraz zarejestrowanych przeterminowanych płatności jest znikomy.

Do tego grona dołączyło również RAFAKO S.A. z Raciborza ? największy europejski producent kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawca całych bloków energetycznych. Jak zauważa dyrektor Bożena Kawałko, w ciągu ostatnich lat raciborskie RAFAKO zmieniło się, a wiarygodność biznesowa firmy sukcesywnie z roku na rok rośnie.

- To efekt konsekwentnie realizowanej polityki  rozwoju naszej firmy, której jednym z celów jest oczywiście utrzymanie na odpowiednim poziomie wskaźników płynności finansowej. Z sukcesem nam się to udaje, czego odzwierciedleniem jest rosnąca wielkość obrotów, ale i charakter realizowanych kontraktów. Dziś są to w większości kontrakty kompletacyjne, dotyczące m.in. budowy całych bloków energetycznych w systemie ?pod klucz?. Natomiast kilka lat temu zaangażowani byliśmy głównie w umowy związane z wytwarzaniem tylko konkretnych elementów bloku energetycznego ? wyjaśnia dyrektor finansowy RAFAKO S.A.

Jak podkreśla Bożena Kawałko, dziś powszechnie kontrahenci stosują odroczone płatności, które wiążą się z ryzykiem płynności finansowej. Na rynku coraz większą wartość zyskują więc te firmy, których dane finansowe dają gwarancję terminowych płatności za świadczone usługi i towary. - Takie certyfikaty, jakim uhonorowano naszą firmę, dają obiektywną ocenę zarówno danych finansowych, jak i rzetelności RAFAKO jako partnera biznesowego. I choć jest to wyróżnienie wyłącznie  prestiżowe, to dla nas niezwykle ważne ? dodaje dyrektor Kawałko.

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej mogą zdobyć wyłącznie firmy spełniające ściśle określone kryteria. Certyfikat daje gwarancję, że jego właściciel jest wiarygodnym kontrahentem, z którym warto nawiązywać kontakty handlowe. Wyróżnienie przyznawane przez Dun & Bradstreet Poland, honorowane jest na całym świecie i przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności rynkowej firmy.

* * *
ZDJĘCIE DO POBRANIA:

RAFAKO ? RAFAKO wiarygodne biznesowo
PODPIS: Dyrektor Bożena Kawałko mówi, że choć wyróżnienie ma charakter prestiżowy, to jest niezwykle ważne, bo zwiększa atrakcyjność rynkową RAFAKO S.A.

* * *
PLIKI DO POBRANIA:

RAFAKO (inf. prasowa DOC) - RAFAKO wiarygodne biznesowo

RAFAKO (inf. prasowa RTF) - RAFAKO wiarygodne biznesowo

* * *

RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych ?pod klucz?. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.

« WSTECZ