komunikat prasowy

RAFAKO dla ratownictwa medycznego 13 maja 2010

23 ekipy ratunkowe z całej Polski zjechały w dniach 13-16 maja 2010 r. do Raciborza, które było gospodarzem V Otwartych Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Medycznym.

23 ekipy ratunkowe z całej Polski zjechały w dniach 13-16 maja 2010 r. do Raciborza, które było gospodarzem V Otwartych Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Medycznym.

Bezpośrednim organizatorem i patronem zawodów jest Związek Pracowników Ratownictwa Medycznego SP ZOZ. Małgorzata Popławska, szefowa tej organizacji, przypomina, że to jedne z sześciu eliminacji do mistrzostw Polski, a po raz pierwszy i Europy w ratownictwie medycznym. - Racibórz inauguruje eliminacje. W najbliższych tygodniach podobne zawody odbędą się jeszcze w Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Warszawie i Wrocławiu. Po raz pierwszy zorganizowane zostaną też Mistrzostwa Europy Ratowników Medycznych, które odbędą się w Olsztynie. Jako reprezentanci Polski wezmą w nich udział zwycięzcy wszystkich sześciu zawodów eliminacji krajowych ? zapowiada prezes Popławska.

W zawodach uczestniczyły 23 ekipy z całej Polski.

Ratownicy z Raciborza są nie tylko gospodarzami V Otwartych Mistrzostw Śląska, ale bronią też tytułu Mistrza Śląską w Ratownictwie Medycznym. - Wystawiliśmy jednak całkiem świeżą ekipę, która pierwszy raz uczestniczy w jakichkolwiek zawodach. Wszystko po to, by uniknąć podejrzeń, że najlepiej wygrywa się na swoim terenie ? wyjaśnia dr Piotr Sokołowski, kierownik raciborskiego Pogotowia Ratunkowego.

W uroczystości otwarcia zawodów, która odbyła się 13 maja 2010 r. w Domu Myśliwskim RAFAKO przy ul. Łąkowej, uczestniczyli m.in. wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa, starosta raciborski Adam Hajduk, prezydent Raciborza Mirosław Lenk, konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny ratunkowej prof. Krystyn Sosada, dyrektor Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu Ryszard Rudnik, przedstawiciele śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, a także przedstawiciele głównego sponsora zawodów ? RAFAKO S.A.

- W RAFAKO wykonujemy różne prace, które często wymagają specjalnego nadzoru ze strony służb ratownictwa medycznego. Poza tym kładziemy szczególny nacisk, by nasi pracownicy potrafili udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym zakresie współpracujemy z raciborskim pogotowiem, które regularnie szkoli naszych pracowników. Stąd też nasze wsparcie tej wspaniałej imprezy, jaką są Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym ? tłumaczy Wiesław Różacki, prezes zarządu i dyrektor generalny RAFAKO S.A.

V Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym Racibórz 2010 zakończyły się 16 maja 2010 r. Ekipy ratunkowe z całej Polski walczyły o tytuł Mistrza Śląska w Ratownictwie Medycznym podczas specjalnie przygotowanych zadań ratowniczych. Najlepsza okazała się drużyna Śląskiego Uniwersytetu Medycznego ? WPR Katowice. Ideą zawodów jest zdobywanie kolejnych nowych doświadczeń z zakresu udzielania fachowej pomocy medycznej, wymiana spostrzeżeń pomiędzy zawodnikami, a przede wszystkim wspólne spotkanie i zawieranie nowych przyjaźni. Celem zawodów jest promocja ratownictwa medycznego.

* * *
ZDJĘCIA DO POBRANIA:

RAFAKO 1 ? RAFAKO dla ratownictwa medycznego
PODPIS: W zawodach uczestniczyły 23 ekipy ratownicze z całej Polski.

RAFAKO 2 ? RAFAKO dla ratownictwa medycznego
PODPIS: W zawodach uczestniczyły 23 ekipy ratownicze z całej Polski.

* * *
PLIKI DO POBRANIA:

RAFAKO (inf. prasowa - DOC) - RAFAKO dla ratownictwa medycznego

RAFAKO (inf. prasowa - RTF) - RAFAKO dla ratownictwa medycznego

* * *

RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych ?pod klucz?. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.

« WSTECZ