komunikat prasowy

Rafako Orbea MTB Team z doskonałymi wynikami w Bike Maraton Zdzieszowice 2017 22 kwietnia 2017

Zawodnicy Rafako Orbea MTB Team nie zwalniają tempa! W sobotę, 22 kwietnia kolarze sponsorowani przez RAFAKO S.A. zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji Muszkieterów oraz czwarte w klasyfikacji sportowej. Kolejnym startem drużyny RAFAKO S.A. będą IX Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB – TAURON CUP w Krakowie.

 

Podobnie jak w trakcie Bike Maraton w Miękini, na najwyższym miejscu, na podium, w swojej kategorii wiekowej (K-3), na dystansie MEGA  znalazła się  Agneiszka Uroda - Hampelska. Wynik ten jest o tyle świetny, ponieważ zawodniczka jest członkiem klubu od niedawna, a  zawody w Zdzieszowicach były jej drugimi w barwach Rafako Orbea MTB Team. W kategorii mężczyzn kolarze RAFAKO S.A. zajęli trzy miejsca w pierwszej dziesiątce.

"Kolejny etap zmagań na Bike Maraton w Zdzieszowicach, ze względu na nagły nawrót zimy, nie napawał optymizmem :-) . Należę do osób, które uważają, że nie ma złej pogody na rower, jest tylko nieodpowiednie ubranie i nastawienie, więc nie miałam dylematu startować czy nie. Byłam pewna, że organizator tak poprowadzi trasę wyścigu, iż będzie przejezdna i bezpieczna. Chciałam również wesprzeć moją drużynę Rafako Orbea MTB Team. Nie zawiodłam się. Wszystko było dopięte, świetnie przygotowana trasa, o dziwo sucha (kilka błotnistych, krótkich odcinków), przejrzyste oznaczenia. Początek wyścigu - podjazd pod Św. Annę - był bardzo spokojny, prawdziwe ściganie rozpoczęło się od pierwszego zjazdu. To był mój czwarty start w Zdzieszowicach i po raz pierwszy nie było przepychanek na trasie i kolejek do podjazdu. Wszystko szło dobrze jednak trzeba było być uważnym na zjazdach, bo rower na błocie i liściach nie trzymał się podłoża. Na jednym ze zjazdów niestety nie dopasowałam prędkości do warunków i mnie położyło, na szczęście szybko się pozbierałam, ale strata była (zabrakło 5 sekund do drugiego miejsca w Open Kobiet na dystansie Mega). Szykuję się na 3 etap w Polanicy Zdrój; zaczną się góry, a to lubię najbardziej :-)" - mówiła dla portalu BIKEWORLD.PL Agnieszka Uroda - Hampelska. Link do artykułu znajduje się tutaj.

Już niebawem, 13 maja obędą się IX Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB – TAURON CUP w ramach cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2017 w Krakowie. Tego dnia na krakowskich Błoniach, drużyna RAFAKO S.A. powalczy o kolejne Mistrzostwo, które w pięknym stylu obroniła w 2016 roku. Celem tego cyklicznego wydarzenia jest promocja sportu masowego pośród pracowników branży energetycznej. Organizatorem tegorocznej edycji jest TKKF „ENERGIA” przy TAURON Dystrybucja S.A. Mistrzostwa znajdują się w oficjalnym kalendarzu wydarzeń sportowych FS „Energetyk”.

« WSTECZ