komunikat prasowy

RAFAKO S.A. na misji gospodarczej w Kazachstanie 6 kwietnia 2017

- Kazachstan to kolejny rynek na którym chcielibyśmy zaistnieć. W trakcie wydarzenia zaprezentowaliśmy swoje technologie i przeprowadziliśmy szereg rozmów z podmiotami, które decydują o kazachskich projektach inwestycyjnych - powiedział Jakub Sitek, Dyrektor ds. Relacji z Klientami RAFAKO S.A., który uczestniczył w polskiej misji gospodarczej do Kazachstanu.

W dniach 26-30 marca w Kazachstanie (dokładnie w Atyrau i Astanie) przebywała polska misja gospodarcza. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Polski Klaster Eksporterów Budownictwa przy współpracy i wsparciu Wydziału Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kazachstanie oraz Ambasady Kazachstanu w Polsce. W spotkaniu udział wzięło m.in. kilkanaście polskich firm, w tym RAFAKO S.A.

- RAFAKO S.A. od pół roku jest członkiem Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa. Instytucja ta zrzesza polskie firmy z branży budowlanej, które wspólnie dążą do zdobywania nowych projektów na rynkach zagranicznych - powiedział Jakub Sitek, Dyrektor ds. Relacji z Klientami RAFAKO S.A. 

Misja do Kazachstanu jest pierwszą celową misją branży budowlanej oraz wynikiem wizyty Prezydenta Republiki Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa w Polsce, jak i przedstawicieli Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i Banku Gospodarstwa Krajowego w Kazachstanie w minionym roku. W rezultacie, po spotkaniu powstała lista potencjalnych projektów do realizacji na terenie Kazachstanu, przy analizie finansowania ze strony polskich instytucji.

Wiodącym celem wydarzenia było przede wszystkim rozpatrzenie możliwościami realizacji projektów na terenie Kazachstanu oraz zapoznanie się z lokalnymi wymogami i warunkami prowadzenia działalności gospodarczej. Jednocześnie w trakcie pobytu prowadzone były rozmowy na temat trzech wyłonionych projektów inwestycyjnych oraz rozeznania możliwości prac na wielkich budowach w Kazachstanie. 

Przedstawiciele Raciborskiej Spółki już po raz trzeci wzięli udział w spotkaniu branżowym, organizowanym w tym azjatyckim państwie. - Kazachstan to rynek, na którym chcielibyśmy zaistnieć. W trakcie wydarzenia prowadziliśmy wiele ważnych rozmów z urzędami i biurami inwestycyjnymi, które odpowiadają tam za realizację różnych projektów. Obecnie pracujemy nad zadaniami, aby móc złożyć ofertę naszym partnerom kazachskim – wyjaśnił Jakub Sitek, RAFAKO S.A. - Wyraźnie widzimy szansę, aby nasze produkty mogły być na tamtejszym rynku zainstalowane. Oferujemy najwyższej jakości technologie, które nie tylko chcemy sprzedać ale także wprowadzić na kazachski rynek– dodał J. Sitek. 

Raciborska Spółka nieustannie stara się pozyskiwać nowe kontrakty i kolejne rynki na świecie. W związku z tym udział w tak ważnym wydarzeniu jak oficjalna misja gospodarcza polskich firm i instytucji, był dobrą okazją do powiększenia grona potencjalnych odbiorców Spółki. Należy zaznaczyć, że RAFAKO S.A. na swoim koncie ma już realizacje na rynku azjatyckim. Raciborska Spółka dostarczyła tam kotły, elementy kotłowe, panele rurowe czy elementy ciśnieniowe. Obecnie firma dąży do nawiązania jak najszerszej współpracy z tamtejszymi podmiotami i uczestniczenia w przetargach na większe inwestycje w energetyce. 

« WSTECZ