komunikat prasowy

Biegacze z RAFAKO startowali w Strzelcach Opolskich 21 grudnia 2016

W sobotę, 17 grudnia biegacze z RAFAKO S.A. wzięli udział w XXVII Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta, zorganizowanym w Strzelcach Opolskich. Zawodnicy do pokonania mieli 15 km. Najlepszy wynik wśród rafakowców osiągnął Paweł Klinik.

Ponad 600 zawodników i zawodniczek z całego kraju i z zagranicy wystartowało w XXVII Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta w Strzelcach Opolskich. W tym gronie była również silna reprezentacja firmy RAFAKO S.A., w składzie: Paweł Klinik, Grzegorz Bulenda, Jan Wilczek, Krzysztof Jeremicz, Wojciech Piechnik, Henryk Wiliger, Zbigniew Szewczuk, Magdalena Woskowska i Dominik Zajonc. 

Bieg w Strzelcach Opolskich ma długie tradycje, dzięki czemu przyciąga wielu wytwornych zawodników. Duch rywalizacji i znakomita atmosfera motywuje startujących do osiągania nowych rekordów życiowych. Jak co roku konkurencja była duża, ale doświadczenie i dobre przygotowanie rafakowców pozwoliło im osiągnąć bardzo dobre wyniki. Najlepszy z 9-osobowej grupy przedstawicieli raciborskiej Spółki był Paweł Klinik, który z czasem 00:57:12 zajął 27. miejsce w kat. open na ponad 600 sklasyfikowanych startujących. - Warunki pogodowe były bardzo dobre i dały możliwość szybkiego pokonania dystansu. Jestem zadowolony z osiągniętego rezultatu i poprawienia o ponad 2 minuty poprzedniego swojego rekordu na tej trasie – relacjonuje Paweł Klinik z RAFAKO S.A.

Powody do zadowolenia miał także Jan Wilczek. Osiągnął on czas 1:01:25, dzięki któremu stanął na 3. miejscu podium w kategorii M50.

Natomiast Grzegorz Bulenda, uzyskując czas 1:00:39 o ponad 3 minuty poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie. Z wybieganego wyniku zadowolony jest także Krzysztof Jeremicz, któremu także udało się poprawić życiówkę na 15 km. - W strzeleckim biegu ulicznym startowałem po raz trzeci z rzędu i zawsze chętnie tu wracam. Zawody są bardzo dobrze zorganizowane, choć dystans 15 km jest trochę nietypowy. Okres zimowy zazwyczaj traktuję jako przygotowanie do sezonu wiosennego. Temperatura była na lekkim plusie i mam wrażenie, że mniej wiało niż w poprzednich latach – przyznaje Krzysztof Jeremicz, lider grupy biegaczy z RAFAKO S.A.

Bieg w Strzelcach Opolskich to mój kolejny start w ostatnim czasie i to z dobrym rezultatem! Należy podkreślić doskonałą atmosferę i świetną organizację biegu oraz fakt, że startuje się w tak doborowym towarzystwie jak koledzy i koleżanki z drużyny RAFAKO S.A. – czego chcieć więcej w biegach przed świętami – podsumowuje Wojciech Piechnik z RAFAKO S.A.

ZOBACZ WSZYSTKIE