Aktualność

Ośrodek Szkolenia Zawodowego RAFAKO S.A. - placówką dobrych praktyk 29 czerwca 2017

CKZiU nr 2 „Mechanik” w Raciborzu, szkoła z którą od lat współpracuje RAFAKO S.A., otrzymało nagrodę w konkursie „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2017” za „dobrą praktykę”. Dzięki projektowi jaki placówka realizuje z firmą młodzi ludzie uzyskują kompetencje wymagane przez obecny rynek pracy, a to z kolei daje im łatwiejszy start w dorosłe życie.

RAFAKO jako jeden z nielicznych pracodawców w regionie zatrudnia pracowników młodocianych. Absolwenci gimnazjów, którzy zdecydują się podjąć dalsze kształcenie w szkole zawodowej w zawodzie ślusarz, zajęć praktycznych uczą się w Ośrodku Szkolenia Zawodowego działającym w RAFAKO. Dodatkowo, każdy z uczniów ma możliwość uzyskania uprawnień spawacza. Co więcej, po zakończeniu edukacji firma gwarantuje zatrudnienie, umowę o pracę oraz pełne świadczenia. W taki sposób raciborska Spółka od wielu lat współpracuje z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu. 

Ten model współpracy sprawdza się doskonale, a jego atuty zauważyło Ministerstwo Edukacji Narodowej, wyróżniając Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 „Mechanik” w Raciborzu, w konkursie „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2017” za „dobrą praktykę”. - Nagroda sprawiła nam ogromną radość, dlatego, że dzięki niej została doceniona i wyróżniona wspólna praca osób zaangażowanych w kształtowanie osobowości, charakterów i umiejętności w zakresie praktyk zawodowych naszych pracowników młodocianych - przyznaje Jan Zdziebczok, kierownik Ośrodka Szkolenia Zawodowego RAFAKO S.A. 

W konkursie wzięło udział blisko 140 szkół zawodowych o różnych profilach z całego kraju. - Miniony rok szkolny można uznać za kolejny, bardzo udanej współpracy z firmą RAFAKO. Nasze dobre praktyki zyskały uznanie w oczach jury konkursowego Ministerstwa Edukacji Narodowej, z czego jesteśmy zadowoleni i postaramy się, aby kolejne lata były przynajmniej tak dobre, a nawet lepsze. Stawiamy na rozwój i najwyższy poziom kształcenia, w czym raciborska Spółka stale nam pomaga - podkreśla Sławomir Janowski, dyrektor CKZiU nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.  

Nie jest to jedyne wyróżnienie dla OSZ RAFAKO, bowiem 6 grudnia ubr. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała RAFAKO tytuł Pracodawcy Jutra 2016. Celem konkursu było wyróżnienie tych pracodawców, którzy podejmują wysiłek przygotowania młodych osób - uczniów, studentów i absolwentów - do podjęcia pierwszej pracy. Działania, realizowane przez przedsiębiorców ubiegających się o tytuł Pracodawcy Jutra 2016, umożliwiają młodym osobom zdobycie lub rozwój kompetencji, dzięki którym staną się oni wartościowymi, poszukiwanymi na rynku pracownikami, świadomie kształtującymi swoją karierę zawodową. 

Do tej pory tytuł ten otrzymało 19 przedsiębiorców, zarówno dużych, jak i małych oraz średnich, a 5 firm zostało w konkursie wyróżnionych. 6 grudnia podczas uroczystej gali finałowej kolejne pięć firm: RAFAKO S.A., Kronospan Szczecinek Sp. z o.o.; Comarch S.A.; Euvic Sp. z o.o. oraz Biuro Rachunkowe Biurex Sp. z o.o. otrzymało tytuł Pracodawcy Jutra. Cztery zostały wyróżnione jako dobra praktyka. 

RAFAKO znalazło się również wśród najlepszych pracodawców Województwa Śląskiego, czego potwierdzeniem jest tytuł „Top Pracodawcy Województwa Śląskiego” otrzymany 24 listopada ubr. podczas Targów Silesia HR Trends 2016. 

- Ogromnie cieszymy się z wszystkich przyznanych nam nagród, bo od wielu lat dokładamy wszelkich starań, aby uczniowie, podczas odbytych praktyk w naszym zakładzie przyswajali jak najwięcej wiedzy praktycznej. Dbamy, aby pracowali na najlepszych możliwych sprzętach pod okiem wykwalifikowanej kadry specjalistów. Po ukończeniu szkoły dajemy im możliwość zatrudnienia, a nawet dalszej edukacji. Zdajemy sobie sprawę, że o specjalistów na dzisiejszym rynku pracy trudno, więc taki model kształcenia, doskonale się sprawdza. Firma ma pracowników „szytych na miarę”, a młodzi ludzie stabilne zatrudnienie - podsumowuje Anna Zembaty-Łęska, dyrektor Departamentu Zarządzania Personelem w RAFAKO S.A.

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ