Aktualność

Przyszły rok, rokiem zmian w RAFAKO S.A. 21 grudnia 2016

- Nadchodzący rok, będzie dla RAFAKO S.A. rokiem zmian, nowych technologii i pozyskiwania kolejnych rynków - powiedziała Agnieszka Wasilewska – Semail, prezes Zarządu RAFAKO S.A. w trakcie spotkania wigilijnego, które odbyło się w środę, 21 grudnia w Domu Strzeleckim RAFAKO. Wieczorną uroczystość poprzedziły spotkania całego Zarządu RAFAKO S.A. z pracownikami, zarówno z wydziałów produkcyjnych, jak i kadrą inżynieryjno-projektową i administracją. W trakcie wydarzenia złożono sobie życzenia świąteczne, podzielono się opłatkiem i wspólnie podsumowano mijający rok.

W środę, 21 grudnia członkowie Zarządu RAFAKO S.A. - prezes Agnieszka Wasilewska – Semail, wiceprezesi: Krzysztof Burek, Jarosław Dusiło, Tomasz Tomczak i Edward Kasprzak a także reprezentujący Grupę PBG Jacek Balcer spotkali się z załogą raciborskiej Spółki. 
Tego dnia przedstawiciele Zarządu odwiedzili poszczególne hale produkcyjne RAFAKO S.A. gdzie podzielili się opłatkiem i złożyli świąteczne życzenia pracownikom produkcyjnym i biurowym. Natomiast wieczorem, w Domu Strzeleckim RAFAKO odbyło się spotkanie opłatkowe z kadrą kierowniczą i zaproszonymi gośćmi.

 - Święta i Nowy Rok to czas podsumowań. W tym minionym roku zmieniliśmy się wewnętrznie, a efekty wdrożenia nowej struktury, czyli tzw. „business unitów” są już widoczne. Największym z nich jest kontrakt na odazotowanie w Elektrowni Kozienice, który jest jednym z dwóch najważniejszych w 2016 roku. - powiedziała do zebranych Agnieszka Wasilewska – Semail, prezes Zarządu RAFAKO S.A. - Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowane były w pozyskiwanie kontraktów. Projekt w Wilnie jest o tyle szczególny, ponieważ postawił nas w zupełnie innym miejscu niż byliśmy do tej pory. Jest to pierwszy tak duży kontrakt za granicą, w którym RAFAKO S.A. występuje jako generalny wykonawca. Dotychczas, w tego typu inwestycjach, poza granicami Polski pełniliśmy funkcje głównie podwykonawcy. Kozienice i Wilno, sprawiają, że jesteśmy w obszarze wykonawstwa energetycznego Spółką, która zbudowała największy portfel zamówień w roku 2016. Co więcej, nie ma drugiej takiej firmy, która pozyskałaby tak duży kontrakt eksportowy. Oczywiście jest to wynik bardzo dobry, ale przed nami jeszcze wiele ciężkiej pracy– mówiła Agnieszka Wasilewska – Semail. 

Po podsumowaniu, prezes Zarządu RAFAKO S.A. przedstawiła zebranym plany na przyszły rok
- Wraz z podsumowaniem przychodzi czas na postanowienia. Przyszły rok, to rok zmian. Zmiany muszą być wpisane w DNA RAFAKO, jeżeli chcemy sprostać czekającym nas wyzwaniom.   – powiedziała prezes Zarządu RAFAKO S.A. – Niedawno  ogłoszono największe w Polsce postępowanie przetargowe, którego przedmiotem jest budowa nowego bloku energetycznego w Elektrowni Ostrołęka. Mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, aby RAFAKO S.A. w tym przetargu zaistniało. Powiem więcej, nie wyobrażam sobie kontraktu w Ostrołęce bez raciborskiej Spółki, która jest absolutnym liderem na rynku energetycznym w kraju. Mamy kompetencje i zasoby, aby takie projekty realizować. Jednak patrząc na to co dzieje się z węglem oraz normami emisyjnymi na świecie widzimy, że RAFAKO musi pozyskiwać nowe technologie i rynki zbytu. Dlatego już teraz działamy na egzotycznych rynkach i w obszarach, w jakich do tej pory RAFAKO nie było obecne, m.in. w fotowoltaice  – podkreśliła Agnieszka Wasilewska – Semail, przypominając o niedawnym porozumieniu z raciborską firmą Ensol, specjalizującą się w produkcji urządzeń fotowoltaicznych.

- Jestem przekonana, że za rok, w tym miejscu będziemy odliczać kolejne kontrakty, które uda nam się pozyskać oraz kolejne sukcesy. I tego życzę naszej firmie i rafakowkiej rodzinie - podsumowała prezes Zarządu RAFKO S. A.  

W gronie zaproszonych, w trakcie tego uroczystego spotkania byli także przedstawiciele firm współpracujących z RAFAKO S.A. oraz lokalnych władz samorządowych. Spotkanie w Domu Strzeleckim RAFAKO uświetnił artystyczny występ Andrzeja Sikorowskiego z zespołu Pod Budą. Ponadto muzyczną oprawę, która wprowadziła przybyłych w świąteczny nastrój, zapewniła Orkiestra Dęta RAFAKO, pod batutą Waldemara Bytomskiego.

 

 

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ