Aktualność

RAFAKO S.A. NAJLEPSZYM OFERENTEM NA BUDOWĘ BLOKU KOGENERACYJNEGO W ELEKTORCIEPŁOWNI W WILNIE 14 lipca 2016

Firma RAFAKO S.A. przedstawiła najatrakcyjniejszą ofertę na budowę bloku kogeneracyjnego w nowej elektrociepłowni w Wilnie. Podpisanie kontraktu ma nastąpić nie wcześniej niż 15 dni od daty publikacji rozstrzygnięcia przetargu. Wartość umowy wynosi 149, 65 mln euro netto.

W środę, 13 lipca firma UAB Verslo Aptarnavimo Centras, odpowiedzialna ze postępowanie przetargowe na mocy pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego UAB Vilniaus Kogeneracine Jegaine wyłoniła oferenta na budowę bloku kogeneracyjnego opalanego biopaliwem. Bloku składającego się z kotłów ze złożem fluidalnym oraz instalacji składowania i podawania biopaliwa,  realizowanego w ramach budowy nowej elektrociepłowni w Wilnie (Litwa). 

Wartość oferty to 149, 65 mln euro netto. Prace wykonywać będzie firma RAFAKO S.A., która przedstawiła najkorzystniejszą propozycję. 

Podpisanie kontraktu może nastąpić nie wcześniej niż 15 dni od daty publikacji rozstrzygnięcia przetargu. Natomiast rozpoczęcie robót maksymalnie 9 miesięcy od podpisania kontraktu, przy czym uzależnione jest m.in. od uzyskania przez Zamawiającego decyzji dotyczących finansowania projektu. 

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ