Aktualność

RAFAKO partnerem konferencji o kogeneracji 19 marca 2016

„Kogeneracja – technologie, realizacja inwestycji, finansowanie” to tytuł konferencji branżowej zorganizowanej przez wydawnictwo Nowa Energia, która odbyła się 17 i 18 marca w Poznaniu. Partnerem wydarzenia było RAFAKO S.A.

Konferencja skierowana była do przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych, samorządów, firm współpracujących z szeroko pojętą branżą energetyczną oraz naukowców. Tematem dyskusji i prelekcji była kogeneracja, czyli skojarzona produkcja energii elektrycznej i ciepła.

Jednym z prelegentów był Janusz Rydzak, kierownik Zespołu Promocji Produktu, RAFAKO S.A. Zaprezentował on przemysłowe rozwiązania w technologiach kogeneracyjnych, a konkretnie opowiedział o budowie bloku energetycznego w ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle, gdzie RAFAKO S.A. było odpowiedzialne za konstrukcję kotła wraz z instalacjami oczyszczania spalin. Podczas spotkań poruszono również aspekty prawne kogeneracji, możliwości finansowania inwestycji związanych z jednoczesną produkcją ciepła i prądu oraz przedstawiono kogenerację jako sposób na niską emisję. 

Moderatorem Konferencji był dr hab. Rafał Kobyłecki z Katedry Inżynierii Energii na Politechnice Częstochowskiej. Celem spotkań z ekspertami było przekazanie praktycznej wiedzy, z zakresu długoterminowej przyszłości kogeneracji, korzyści płynących z eksploatacji takich instalacji oraz wskazanie dobrych przykładów przedsiębiorstw, gdzie z powodzeniem produkowany jest prąd, a przy okazji ciepło. Konferencja została zorganizowana przez wydawnictwo Nowa Energia. 


Źródło: Nowa Energia
Zdjęcia: Nowa Energia 

 

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ