Aktualność

RAFAKO uczestniczyło w targach ICCI w Stambule 30 maja 2016

W dniach 27-29 kwietnia br., odbyły się 22. Międzynarodowe Targi i Konferencja poświęcone energii i ochronie środowiska ( ICCI 2016) w Stambule. W spotkaniu uczestniczyli liderzy branży energetycznej na świecie, w tym również RAFAKO S.A. Targi ICCI to największe wydarzenie branżowe w Turcji.

Pod koniec kwietnia w tureckim Stambule odbyło się wielkie wydarzenia poświęcone szeroko pojętej branży energetycznej. W 22 edycji Międzynarodowych Targów i Konferencji ICCI 2016 uczestniczyli przedstawiciele największych firm europejskich i azjatyckich związanych z energetyką. W tym gronie było również RAFAKO S.A. - W targach ICCI w Stambule uczestniczyliśmy po raz drugi. Już w ubiegłym roku widać było ożywienie wśród firm wykonawczych perspektywami kolejnych inwestycji na tym rynku. Tegoroczna edycja tylko potwierdziła słuszność tych oczekiwań, mamy tu na targach całą czołówkę najważniejszych graczy na rynku dostaw instalacji i urządzeń energetycznych. Dla nas targi były bardzo owocne. Nasze stoisko gościło zarówno inwestorów, z  którymi już współpracowaliśmy, jak i tych którzy zainteresowani są naszą ofertą. Co z tego wyniknie, zobaczymy, kilka ofert zostało przez nas w ostatnich tygodniach złożonych, czekamy z niecierpliwością na ich rozstrzygnięcie – relacjonuje Piotr Karaś, Dyrektor Biura Marketingu w RAFAKO S.A.

Targom towarzyszyła konferencja, na której przedstawiciele raciborskiej Spółki mieli swoją prezentację. Referat jaki zaprezentowano na konferencji, wygłoszony przez pracownika Zakładu Instalacji Odsiarczania Spalin RAFAKO S.A., Paulinę Mołas, nawiązywał do aktualnie składanych ofert i potrzeb tureckiego rynku. Dotyczył przykładów realizacji systemów odsiarczania spalin z odniesieniem osiąganych parametrów w zakresie usuwania składników kwaśnych i pyłu do przepisów prawa ochrony środowiska Unii Europejskiej. - W referacie– promując własny potencjał techniczny i organizacyjny - przedstawiliśmy konkretne, udane przykłady przeprowadzonych realizacji i osiągniętych parametrów dla mokrej i dla półsuchej technologii odsiarczania spalin – tłumaczy Jerzy Mazurek, Dyrektor Biura Techniczno-Projektowego Zakład Instalacji Odsiarczania Spalin w RAFAKO S.A.

Warto przypomnieć, że RAFAKO już przetarło szlaki na tureckim rynku. Blisko 40 lat temu firma dostarczała kotły dla największych tureckich elektrowni, takich jak, np.: Yenikoy czy Yatagan. Niektóre z nich zostały już przez RAFAKO S.A. zmodernizowane. W ostatnich latach RAFAKO zakontraktowało szereg kolejnych projektów w tym dostawy kotłów fluidalnych na węgiel. Teraz Firma liczy na prace modernizacyjne przy obiektach energetycznych jak również i przy budowie nowych bloków. 

Turecka energetyka, podobnie jak polska przede wszystkim opiera się na węglu. Turcja chce dostosować normy emisji do wymogów Unii Europejskiej, zatem zmiany są konieczne. Istniejące instalacje w największych tureckich elektrowniach wymagają modernizacji pod kątem redukcji emisji szkodliwych substancji, RAFAKO posiada technologie oczyszczania spalin i proponuje tureckim inwestorom bardzo atrakcyjną ofertę w tym zakresie. 

- W tym roku, niezależnie od naszej oferty dotyczącej modernizacji i budowy nowych obiektów wyraźnie pojawiło się  bardzo duże zainteresowanie związane z posiadanymi technologiami oczyszczania spalin. Ponieważ jest to produkt, który z pewnością w niedługim czasie w Turcji będzie poszukiwany. Jako RAFAKO mamy do zaoferowania nie tylko technologie kotłowe, ale właśnie instalacje oczyszczania spalin, odazotowanie i odpylanie. Od czasu do czasu realizujemy projekty w Turcji, ale jesteśmy przekonani, że jest o wiele więcej do zrobienia w tamtym rejonie świata i chcemy się w to bardziej zaangażować – podsumował Krzysztof Burek, wiceprezes Zarządu RAFAKO S.A. 

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ