Aktualność

Rafakowcy wywalczyli 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km 10 maja 2016

Silna reprezentacja pracowników RAFAKO startowała w sobotę, 7 maja, w Skawinie w VIII Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km. Najlepszy czas uzyskał Paweł Klinik. Drużynowo rafakowcy zajęli 3 miejsce.

Piękna wiosenna aura, wspaniały doping kibiców i duch rywalizacji, tak w skrócie można opisać VIII edycję Mistrzostw Polski Energetyków w biegu na 10 km w Skawinie. Firmę RAFAKO S.A. reprezentowało 13 biegaczy, w składzie: Danuta Cwynar, Paweł Klinik, Jan Wilczek, Krzysztof Jeremicz, Ryszard Baran, Henryk Wiliger, Łukasz Kocurek, Radosław Szymiczek, Roman Krupa, Paweł Zalewski, Bartosz Główka, Daniel Malisz, Rafał Rydzak.

Wspólnymi siłami rafakowcy obronili wywalczone przed rokiem 3. miejsce. - Walka była niezwykle zacięta. Wygraliśmy z teamem Elektrowni Bełchatów zaledwie różnicą 1 sekundy – przyznaje Krzysztof Jeremicz z RAFAKO S.A., lider drużyny.

Najlepiej spośród 13 reprezentantów raciborskiej Spółki pobiegł Paweł Klinik, uzyskując czas 38:37 i zajmując 10. miejsce w kategorii Energetyków i 60. w kat. Open. - Warunki pogodowe sprzyjały, ale bieg nie należał do najłatwiejszych, ponieważ tutaj liczył się przede wszystkim wynik. Kto pierwszy dobiegnie do mety. Od początku do samego końca trzeba było dać z siebie wszystko, aby być jak najbliżej podium – komentuje Paweł Klinik, technolog z RAFAKO S.A. Na 13. miejscu z czasem 40:04 uplasował się Jan Wilczek. Wyróżnienie i nagrodę rzeczową za 6. miejsce w kategorii kobiet zdobyła również Danuta Cwynar.

- Każdy bieg to przede wszystkim świetna zabawa. Tutaj nie było inaczej. Impreza była dobrze zorganizowana. Drużynowo uzyskaliśmy taki sam wynik jak rok temu, a konkurencja była zdecydowania większa. Ponadto zawodom towarzyszyła piękna pogoda, trochę słońca, trochę chmur, idealna do bicia rekordów – mówi Bartosz Główka z RAFAKO S.A..

Warto przypomnieć, że Bieg Skawiński to cykliczna impreza biegowa organizowana od 2002 roku przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawinie. W programie imprezy znajdują się: Bieg Główny na dystansie 10 km, Bieg na Rolkach na dystansie 9 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży. W ramach Biegu Głównego rozgrywane są Mistrzostwa Polski Energetyków oraz Mistrzostwa Gminy Skawina w biegu na 10 km. Trasa posiada atest PZLA, jest łatwa, o niewielkim przewyższeniu i należy do jednych z najszybszych w Polsce, idealna do bicia rekordów życiowych.