Aktualność

RAFAKO S.A. uczestniczyło w Powiatowych Targach Pracy i Edukacji w Raciborzu 18 marca 2016

Tłumy odwiedzających oraz mnóstwo atrakcyjnych ofert edukacyjnych i pracy - tak w skrócie można podsumować tegoroczne Powiatowe Targi Pracy i Edukacji w Raciborzu, podczas których swoją ofertę zaprezentowało RAFAKO S.A. wspólnie z Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego w RAFAKO S.A.

RAFAKO S.A. wzięło udział w dwudniowych Powiatowych Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się 16-17 marca br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Raciborzu. W trakcie wydarzenia raciborska Spółka zaprezentowała ofertę edukacyjną dla młodzieży szkolnej oraz oferty pracy kierowane do osób bezrobotnych. Organizatorem wydarzenia był Powiat Raciborski i Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu.

Pierwszy dzień targów zebrał ponad 1000 zainteresowanych i adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych, rodziców oraz nauczycieli. Gimnazjaliści ze szkół powiatu raciborskiego, sąsiednich powiatów i województwa opolskiego zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu. 

Swoją ofertę zaprezentował także Oddział Szkolenia Zawodowego w RAFAKO S.A., którego przedstawiciele zachęcali przybyłych do podjęcia nauki na kierunku ślusarz-spawacz. - Jesteśmy tutaj, aby pomóc i zainspirować młodzież. Tego typu wydarzenia jak dzisiejsze targi są niezwykle potrzebne młodym ludziom stojącym u progu podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Poza tym, obrazem i bezpośrednim, osobistym kontaktem docieramy do świadomości odwiedzających targi. Trudno wymagać od osoby młodej ukształtowanego wyobrażenia o kierunku przyszłego rozwoju zawodowego, dlatego też my, RAFAKO S.A. chcemy przekazać im jak najwięcej ważnych informacji, zanim dokonają przyszłych, życiowych wyborów. Kończąc kierunek ślusarz-spawacz uczeń uzyskuje uprawnienia spawalnicze do wykonywania zawodu spawacz (w metodach TIG, MAG, Elektroda), które potwierdzone są certyfikatem zgodnym z wymogami Unii Europejskiej - wyjaśnił Jan Zdziebczok, kierownik Oddziału Szkolenia Zawodowego w RAFAKO S.A. 
- Niezwykle pomocna w tym wszystkim jest pozytywna opinia o RAFAKO S.A. Oczywiście my, jako Oddział Szkolenia Zawodowego, musimy dawać z siebie wszystko co najlepsze i poszerzać horyzonty i zaplecze dydaktyczne. W tej chwili, w zakresie nauki spawania organizujemy stanowisko do tzw. wizualizacji procesu, dzięki któremu grupa uczniów kierowana na stanowisko będzie miała możliwość oglądania na dużym ekranie całego procesu spawania w czasie rzeczywistym - dodał kierownik Ośrodka Szkolenia Zawodowego w RAFAKO S.A. 

Jak przyznaje Jerzy Lis, Mistrz Szkolenia Praktycznego w RAFAKO S.A. zawód ślusarz - spawacz jest profesją niezwykle pożądaną na obecnym rynku pracy. - Ślusarz-spawacz to fach deficytowy w którym nie ma osób bezrobotnych. Jesteśmy jedną z nielicznych szkół, której absolwenci nie mają potrzeby rejestrowania się w Urzędach Pracy. Co ważne, z dniem 1 września każdy uczeń podpisuje umowę o pracę na czas nieokreślony. W tym momencie nasza oferta jest o tyle atrakcyjne, że młody człowiek w dniu rozpoczęcia nauki już jest pracownikiem młodocianym RAFAKO S.A. z pełnymi przysługującymi z tego tytułu prawami pracowniczymi - powiedział Jerzy Lis.

Natomiast drugiego dnia osoby bezrobotne, poszukujące pracy, jak i uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych spotkali się z przedstawicielami blisko 80 miejsc pracy, pośród których swoją ofertę zaprezentowało również RAFAKO S.A. - Staramy się w otwarty sposób dotrzeć do ludzi, którzy potrzebują wsparcia zawodowego. W ubiegłym roku po targach zgłosiła się Pani, która ukończyła kurs spawania i została pracownikiem RAFAKO na wydziale produkcyjnym. Dziś poszukujemy wysokiej klasy specjalistów z uprawnieniami zawodowymi i odpowiednim doświadczeniem, umożliwiającym samodzielne prowadzenie prac np. projektantów z pełnym zakresem uprawnień i odpowiednim kierunkiem. Jak już wcześniej wspomniałem, takie wydarzenia jak tegoroczne targi są dla nas niezwykle istotne; jest to doskonała okazja do zaprezentowania szerokiego spektrum możliwości, które oferuje nasza firma - powiedział na koniec Jan Zdziebczok.

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ