Aktualność

CZARODZIEJSKIE DRZEWO DLA RAFAKO 22 października 2015

2150 nowych drzew posadzili młodociani pracownicy RAFAKO wspólnie z pracownikami z Grupy PBG. Wzięli oni udział w konkursie pt. „Czarodziejskie Drzewo” organizowanym przez Klub Gaja w ramach Święta Drzewa. W Warszawie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, w którym RAFAKO i Grupa PBG otrzymali nagrodę za tak imponującą liczbę sadzonek.

Dobiegła końca 12. edycja programu Święto Drzewa, którego najważniejszym elementem był konkurs pn. „Czarodziejskie Drzewo”. W akcję zalesiania przyłączyło się ponad 60 000 uczestników, którzy posadzili wspólnie blisko 40 000 drzew, z czego aż 2150 sadzonek pochodzi z RAFAKO i Grupy PBG. Zwieńczeniem programu było rozstrzygnięcie konkursu „Czarodziejski Drzewo”.

Uroczysta akademia na Polach Mokotowskich w Warszawie odbyła się 9 października. RAFAKO reprezentował Krystian Kubiczek, mistrz praktyczny nauki zawodu w RAFAKO S.A, bo to m.in. jego uczniowie posadzili 10 kwietnia br. w Szymocicach 2 000 nowych drzew.  – Wręczenie nagród poprzedzone było występami artystycznymi uczniów warszawskich szkół podstawowych. Nieco starsze dzieci przygotowały happening „Czytamy drzewom” i przepięknie recytowały wiersze. Następnie wspólnie z przedstawicielami władz miasta Warszawy i Ministerstwa Ochrony Środowiska oraz Lasów Polskich sadziliśmy drzewa wokół Pola Mokotowskiego. Samo wręczenie nagród odbyło się w Bibliotece Narodowej – relacjonuje przebieg zakończenia konkursu Krystian Kubiczek, mistrz praktyczny nauki zawodu w RAFAKO.

Szczegółowa relacja znajduje się w Centrum Prasowym.

 

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ