Aktualność

Dzień Otwarty Warsztatów Szkolnych w RAFAKO 14 maja 2015

Gimnazjaliści i absolwenci szkół gimnazjalnych, wraz z rodzicami, mieli okazję zapoznać się z warunkami technicznymi, socjalnymi oraz specyfiką i zasadami nauczania w zawodzie ślusarz - spawacz. Okazją ku temu był Dzień Otwarty Warsztatów Szkolnych, zorganizowany w Oddziale Szkolenia Zawodowego RAFAKO S.A.

Gimnazjaliści i absolwenci szkół gimnazjalnych, wraz z rodzicami, mieli okazję zapoznać się z warunkami technicznymi, socjalnymi oraz specyfiką i zasadami nauczania w zawodzie ślusarz - spawacz.  Okazją ku temu był Dzień Otwarty Warsztatów Szkolnych, zorganizowany w Oddziale Szkolenia Zawodowego RAFAKO S. A.

W minioną sobotę, chętni do zdobycia zawodu ślusarza (specjalność: spawalnictwo) mogli przekonać się, jakie możliwości oferuje pod tym względem spółka RAFAKO. Dzień Otwarty w Oddziale Szkolenia Zawodowego RAFAKO S. A. zorganizowany został z myślą o gimnazjalistach, a zwłaszcza tegorocznych absolwentach gimnazjów, którzy chcą kontynuować swoją edukację w szkole zawodowej. - Taki dzień organizowany jest corocznie od 2007 roku. RAFAKO, we współpracy z Zespołem Szkół Mechanicznych w Raciborzu, oferuje młodym praktyczną naukę zawodu, która odbywa się w Oddziale Szkolenia Zawodowego RAFAKO, zaś wiedzę teoretyczną młodzież zdobywa w „Mechaniku” - mówi kierownik Ośrodka Szkolenia Zawodowego RAFAKO S. A., Jan Zdziebczok. - Taki dzień, jak dziś, jest bardzo ważnym wydarzeniem z punktu widzenia nie tylko pracodawcy, ale przede wszystkim przyszłych, potencjalnych pracowników. Młodzi ludzie, którzy dziś nas odwiedzają, często nie mają jeszcze dokonanego wyboru swojej drogi zawodowej, a my, jako zakład, chcemy przybliżyć im specyfikę zawodu i, niczego nie ukrywając, zachęcić ich do kontynuacji nauki w naszym Oddziale Szkolenia Zawodowego - dodaje J. Zdziebczok. 

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ