Aktualność

RAFAKO OFERUJE DOBRY ZAWÓD I KWALIFIKACJE 28 kwietnia 2015

Niebawem ruszy nabór do szkół ponadgimnazjalnych. RAFAKO wspólnie z Zespołem Szkół Mechanicznych oferuje atrakcyjny system nauczania. Kształci w zawodzie ślusarz, specjalność spawalnictwo. Praktyczna nauka zawodu odbywa się w Ośrodku Szkolenia Zawodowego RAFAKO, a przedmiotów teoretycznych młodzież uczy się w ZSM. Dokumenty można już składać, nabór potrwa do 30 maja.

Niebawem ruszy nabór do szkół ponadgimnazjalnych. RAFAKO wspólnie z Zespołem Szkół Mechanicznych oferuje atrakcyjny system nauczania. Kształci w zawodzie  ślusarz, specjalność spawalnictwo. Praktyczna nauka zawodu odbywa się w Ośrodku Szkolenia Zawodowego RAFAKO, a przedmiotów teoretycznych młodzież uczy się w ZSM. Dokumenty można już składać, nabór potrwa do 30 maja.

Co roku blisko 60 nowych uczniów kształci się w Ośrodku Szkolenia Zawodowego RAFAKO. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nabór prowadzony będzie do dwóch klas pierwszych, których kształcenie odbywać się będzie pod kierunkiem RAFAKO S.A. – Naszą ofertę edukacyjną rozesłaliśmy już do około 20 szkół gimnazjalnych z raciborszczyzny i powiatów ościennych. Chcemy spotkać się z uczniami ostatnich klas gimnazjum oraz ich rodzicami i przedstawić im naszą ofertę edukacyjną. Ponadto 9 maja na terenie OSZ odbędzie się dzień otwarty. Wówczas uczniowie oraz ich rodzie będą mogli przyjść, zobaczyć, jak wygląda nauka zawodu w naszej placówce – mówi Jan Zdziebczok, kierownik Ośrodku Szkolenia Zawodowego RAFAKO S.A.  Kierownik OSZ podkreśla, że co roku kierunek ten cieszy się dużym zainteresowaniem, ale dostają się na niego tylko najlepsi kandydaci. Pod uwagę brane są m.in. oceny z zachowania. Nic w tym dziwnego, ponieważ stawką jest zdobycie zawodu poszukiwanego na rynku pracy, zarówno w Polsce jak i za granicą, a także gwarancja zatrudnienia w RAFAKO S.A.

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ