komunikat prasowy

Konstruktorzy zdobywcami Pucharu Prezesa RAFAKO S.A. 4 września 2015

W czwartek, 3 września odbyły się mecze finałowe Turnieju Piłkarskiego o Puchar Prezesa RAFAKO S.A.W zawodach zmierzyły się cztery drużyny pracowników raciborskiej Spółki; TK (Konstruktorzy), W22, W1 oraz RM (Magazyny). Puchar Prezesa RAFAKO S.A. przypadł Konstruktorom, którzy otrzymali go z rąk Tomasza Tomczaka, Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora ds. Realizacji Projektów RAFAKO S.A.

Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa RAFAKO S.A. to już tradycyjne wydarzenie sportowe, w którym udział biorą drużyny raciborskiej Spółki. W tym roku odbyła się XI edycja spotkania, która obfitowała w emocjonujące starcia między zespołami piłkarskimi. W finale znaleźli się TK(Konstruktorzy) oraz W22, którzy zacięcie walczyli o najwyższe miejsce na podium. W rezultacie, dzięki wynikowi 3:1 (2:0) Puchar Prezesa RAFAKO S.A. powędrował do Konstruktorów.
 
Jak wspominają rozgrywki piłkarskie członkowie zwycięskiej drużyny? - Mecze finałowe były bardzo ciężkie i wyczerpujące, ale niezmiernie się cieszę, że udało nam się zdobyć Puchar Prezesa RAFAKO S.A. W Turnieju Piłkarskim bierzemy udział od wielu lat, jednak dopiero dziś udało nam się zwyciężyć - relacjonował krótko po zakończeniu meczu Krzysztof Bluszcz, kapitan TK (Konstruktorzy), Biuro konstrukcyjne RAFAKO S.A. 
 
Adam Gwóźdź, także zawodnik Konstruktorów, który w załodze raciborskiej Spółki pracuje od niedawna, również zadowolony jest ze zdobycia pierwszej nagrody. - Jestem nowym nabytkiem w drużynie, ponieważ pracuję w RAFAKO S.A. od kwietnia, dlatego tym bardziej cieszę się z pierwszego miejsca na podium. Powiem jeszcze, że świetnie zgraliśmy się z resztą drużyny. Szczerze mówiąc, ćwiczyliśmy niewiele, ale jak widać skutecznie. Oby tak dalej - opowiadałAdam Gwóźdź, TK (Konstruktorzy), Biuro konstrukcyjne RAFAKO S.A.
 
Zwycięzcy przyznają, że przed meczem finałowym nie byli pewni sukcesu, bowiem przeciwnicy także prezentowali wysoki poziom. - Konkurencja  wydawała się bardzo trudna. Poważnie obawialiśmy się o finał. Jednak, jak wiadomo, zupełnie inaczej ogląda się mecz, a inna sytuacja jest, gdy sami bierzemy w nim udział. Na boisku skacze adrenalina, a w człowieka wstępują nowe pokłady sił - zapewniał Piotr Kędzior, TK (Konstruktorzy), Biuro konstrukcyjne RAFAKO S.A.
 
Puchar Prezesa RAFAKO S.A. wręczył zwycięzcom Tomasz Tomczak,Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Realizacji Projektów RAFAKO S.A. - Dzisiejsze mecze finałowe przeszły moje najśmielsze oczekiwania i wyobrażenia, ponieważ pierwszy raz miałem okazję uczestniczyć w tym turnieju. Oczywiście jako widz. Co więcej, jestem pełen podziwu dla zawodników, dla ich zaangażowania i przygotowania nie tylko fizycznego, ale także taktycznego. Zwycięski zespół, czyli TK (Konstruktorzy) doskonale pokazał, że istotne jest i jedno i drugie. Uważam, że należy pogratulować wszystkim, którzy występowali w tych rozgrywkach, którzy poświęcili swój czas - przyznał Tomasz Tomczak.
 
Co więcej, Wiceprezes RAFAKO S.A. nie ukrywa, że jest pod wrażeniem usportowienia zarówno rafakowców, jak i raciborzan. - Przyznać muszę, że kiedy trafiłem tutaj w ubiegłym roku, zrobiła na mnie ogromne wrażenie liczba osób czynnie uprawiających różnego rodzaju sporty. Jako przedstawiciel Zarządu RAFAKO S.A. cieszę się, że takie inicjatywy jak ten doroczny turniej przed Dniem Energetyka znajdują dobry oddźwięk w załodze. Podziwiam to, że ludziom chce się „bawić w piłkę”, choć przyznam, że na boisku widać, że to zaangażowanie nie jest tylko zabawą - dodaje na koniec T. Tomczak. 
 
Wyniki meczów:
Półfinał 1
RM (Magazyny) - TK (Konstruktorzy)    3:8 (1:4)
Półfinał 2
W1 - W22    2:2 (0:0) k.5:6
Mecz o III miejsce
RM (Magazyny) - W1    7:7 (2:4) k.0:2
 
Finał
TK (Konstruktorzy) - W22   3:1 (2:0)
 
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - TK (Konstruktorzy)
II miejsce - W22
III miejsce - W1

IV miejsce - RM (Magazyny)  

 

 

 

 

 

ZOBACZ WSZYSTKIE