komunikat prasowy

Kolejne Mistrzostwo Polski w Triathlonie dla Ewy Bugdoł 19 sierpnia 2015

Ewa Bugdoł, wielokrotna Mistrzyni Polski w Triathlonie na Dystansie Długim ponownie zatriumfowała. W niedzielę, 16 sierpnia br., sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka, zdobyła siódme Mistrzostwo Polski w Triathlon Stronie Ślaskie na Dystansie Długim ITU (20).

Ewa Bugdoł, wielokrotna Mistrzyni Polski w Triathlonie na Dystansie Długim ponownie zatriumfowała. W niedzielę, 16 sierpnia br., sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka, zdobyła siódme Mistrzostwo Polski w Triathlon Stronie Ślaskie na Dystansie Długim ITU (20). 

 
 
Triathlon Stronie Śląskie to górska odsłona Enea Tri Tour - cyklu największych dziewięciu imprez triathlonowych w Polsce. Podczas całego weekendu sportowej rywalizacji, która odbyła się 15-16 sierpnia br. w dolnośląskim Stroniu Śląskim, zawodnicy mieli okazję powalczyć o tytuł Mistrza Polski na dystansie długim ITU oraz w crosstriathlonie, którego trasa odbyła się w górskich i szutrowych warunkach. 
 
Ewa Bugdoł, utytułowana zawodniczka z Rud, zwyciężyła wśród kobiet na Dystansie Długim ITU (20), który składał się z 3 km pływania, 80 km jazdy rowerem oraz 20 km biegu. Triathlonistka osiągnęła czas 5h 43 min. W klasyfikacji generalnej natomiast uplasowała się na 11 miejscu. 
 
Jak sama przyznaje, stopień trudności trasy w Triathlon Stronie Śląskie był dla niej niemałym zaskoczeniem - Nie spodziewałam się, że trasa będzie aż tak wyczerpująca. Mordercza wręcz. W tak ciężkich zawodach w Polsce jeszcze nie brałam udziału - przyznaje Ewa Bugdoł. - Wszystkie etapy rywalizacji wymagały wielkiego wysiłku z mojej strony. W pływaniu do pokonania były cztery pętle, gdzie po każdej z nich odbywał się ok. 200 m bieg w wodzie. W odcinku kolarskim do przejechania było 5 pętli, a na każdej z nich długi podjazd mierzący ok.7 km i długi kręty zjazd. Co więcej, początkowo postanowiłam wystartować na rowerze czasowym, jednak ze względu na własne bezpieczeństwo i specyfikę trasy zdecydowałam się na rower szosowy. Dodam jeszcze, że przewyższenia sięgały ponad 1600m. Ostani etap zawodów, odcinek biegowy, także nie był lekki i strasznie mi się dłużył. Jednak w dużej mierze dzięki dopingowi kibiców, udało mi się go z powodzeniem pokonać - relacjonuje zawodniczka z Rud.
 
Pomimo tak niełatwego startu, Ewa Bugdoł nie żałuje, że zdecydowała się na udział. - Muszę  przyznać, że pomimo wyczerpującego dystansu jestem szczęśliwa, że udało mi się zdobyć kolejny tytuł Mistrza Polski oraz cenne punkty, które wliczane są do Pucharu Świata - opowiada reprezentantka WLKS Kmicic Częstochowa. 
 
Już 13 września br., odbędzie się Puchar Świata w Triathlonie na Dystansie Długim ITU w chińskim miasteczku Weihai nad Morzem Żółtym. Reprezentantka Polski powalczy w nim o najwyższe podium.
 
 
 
 
 
 
 
 
« WSTECZ