komunikat prasowy

Ewa Bugdoł w pierwszej dziesiątce na Mistrzostwach Świata w Szwecji 3 lipca 2015

W sobotę, 27 czerwca, w mieście Motala w Szwecji odbyły się Mistrzostwa Świata ITU w Triathlonie na Dystansie Długim. Nasz kraj reprezentowała m.in. Ewa Bugdoł. Zawodniczka sponsorowana przez RAFAKO S.A. uplasowała się na ósmej lokacie.

W sobotę, 27 czerwca, w mieście Motala w Szwecji odbyły się Mistrzostwa Świata ITU w Triathlonie na Dystansie Długim. Nasz kraj reprezentowała m.in. Ewa Bugdoł. Zawodniczka sponsorowana przez RAFAKO S.A. uplasowała się na ósmej lokacie. 
 
 
Ewa Bugdoł to niezwykle utalentowana a zarazem skromna triathlonistka z Rud koło Raciborza. Na swoim koncie ma takie osiągnięcia jak 6-krotne Mistrzostwo Polski na Dystansie Długim w Triathlonie i pierwsze miejsce w Światowym Rankingu Kobiet na Dystansie Długim. 
 
Udział Ewy w Mistrzostwach Świata w Szwecji nie był pierwszym w tym sezonie. Wcześniej walczyła w zawodach Triathlon Mietków na dystansie 950 m pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegu, gdzie zwyciężyła wśród kobiet i zdobyła siódmą notę w klasyfikacji ogólnej.
 
Pomimo nabytej w maju br. kontuzji, udało jej się konkurować na MŚ w Szwecji na dystansie 1500 m pływania, 120 km na rowerze i 30 km biegu - Był to pierwszy mój start na Dystansie Długim w tym roku. Z powodu problemów zdrowotnych nie miałam szansy na wcześniejsze zmagania. Zawody te uważam za udane, a ósme miejsce Mistrzostw Świata, to dobry wynik. Przez wcześniej wspomnianą kontuzję, nie byłam w 100 procentach przygotowana, ale mimo to udało mi się znaleźć wśród dziesięciu najlepszych kobiet świata - opowiada Ewa Bugdoł, kilkukrotna Mistrzyni Polski w triathlonie długim, sponsorowana przez firmę RAFAKO S.A. - Atmosfera była bardzo dobra. Przyjechali kibice z całego świata, w tym również z Polski. Ich doping był niezwykle motywujący - dodaje triathlonistka z Rud.
 
Już niedługo, bo 26 lipca, polską zawodniczkę czeka jedna z największych imprez triathlonowych w Europie - Enea Challenge Poznań. Jak ocenia swoje siły w kolejnym starciu Mistrzyni Polski? - Cieszę się, że już zaczęłam ten sezon. Jestem zadowolona z rezultatów poprzednich rywalizacji. Mam nadzieję, że następne okażą się jeszcze lepsze. Stale poprawiam swoją formę i myślę, że w Poznaniu dam z siebie wszystko - mówi Ewa Bugdoł.
 
Wydarzenie w Poznaniu nie będzie ostatnim, w którym triathlonistka zawalczy o podium. Wieńczącymi zawodami w sezonie 2015 będzie Puchar Świata w Weihai w Chinach, który odbędzie się 13 września.
 
Warto wspomnieć, że Ewa jest ambasadorem wrocławskiej Fundacji „Potrafię pomóc” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi i każdy swój występ w rozgrywkach sportowych, dedykuje podopiecznym tej organizacji i ich rodzinom.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
« WSTECZ