komunikat prasowy

RAFAKO UFUNDOWAŁO PLOTER I SERWEROWNIĘ MECHANIKOWI 13 maja 2015

W nowoczesny ploter, czyli urządzenie niezbędne do nauki zawodów związanych z informatyką oraz wydajny serwer wyposażyła firma RAFAKO S.A. pracownię informatyczną w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu. Oficjalne przekazanie sprzętu nastąpiło 11 maja w budynku szkoły.

W nowoczesny ploter, czyli urządzenie niezbędne do nauki zawodów związanych z informatyką oraz wydajny serwer wyposażyła firma RAFAKO S.A. pracownię informatyczną w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu. Oficjalne przekazanie sprzętu nastąpiło 11 maja w budynku szkoły.


Współpraca Zespołu Szkół Mechanicznych z firmą RAFAKO trwa już wiele lat. Uczniowie zawodówek pod okiem specjalistów z RAFAKO uczą się zawodu ślusarz- spawacz. Natomiast uczniowie szkół technicznych odbywają praktyki w raciborskiej Spółce, co daje im większe szanse dostania się na uczelnie techniczne, ale też znalezienia pracy w wyuczonym zawodzie. - Trzeba jednak pamiętać, że dobrze wyszkolona kadra, to dopiero połowa sukcesu. Aby dobrze przygotowywać młodych ludzi do nauki zawodu trzeba mieć jeszcze odpowiedni sprzęt. My taki sprzęt posiadamy, dzięki RAFAKO - podkreśla Sławomir Janowski, Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu.
 

Dwa lata temu firma RAFAKO S.A. wyposażyła pracownię informatyczną w 15 stanowisk komputerowych z nowoczesnym oprogramowaniem CATIA, a  także w interaktywną tablicę, rzutnik, laptop i tablet. Z urządzeń tych korzystają uczniowie klas o profilu przede wszystkim technik-mechanik, technik-mechatronik oraz technik-informatyk. Teraz „Mechanik” zyskał kolejny nowoczesny sprzęt, aby jeszcze lepiej kształcić swoich uczniów. 11 maja RAFAKO, za pośrednictwem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Mechanika przekazało nowoczesny ploter oraz nowy, wydajniejszy serwer. – Ploter, który otrzymaliśmy to nowoczesny sprzęt, dzięki któremu nasi uczniowie będę mogli drukować swoje projekty w 3D.  Będą z niego korzystać głównie uczniowie klas IV o profilu mechanicznych i mechatronicznym – podkreśla Grzegorz Szarata, nauczyciel informatyki w ZSM. 
 

Podczas oficjalnego przekazania sprzętu obecni byli przedstawiciele RAFAKO, w tym wiceprezes Krzysztof Burek. – Z „Mechanikiem” współpracujemy od wielu lat i na wielu płaszczyznach, to tutaj uczy się najwięcej naszych potencjalnych pracowników. Sukcesywnie staramy się doposażać pracownie, bo wiemy, że aby dobrze wyszkolić specjalistów, powinni  oni jak najszybciej zaznajomić się z najnowszymi technologiami  i szkolić się z wykorzystaniem  nowoczesnego sprzętu i oprogramowania.  Odpowiednio tak przygotowany absolwent ma łatwiejszą drogę na studia, a po ich zakończeniu szybszą możliwość znalezienia zatrudnienia i bardziej efektywnego wdrożenia się do praktyki. Liczymy na to, że wielu absolwentów tej szkoły trafi do nas, aby rozpocząć pracę w naszej firmie – mówił Krzysztof Burek, Wiceprezes Zarządu Dyrektor ds. Handlowych RAFAKO S.A.


Na spotkaniu obecny był również wicestarosta Marek Kurpis, ponieważ Powiat Raciborski jest organem prowadzącym placówki ponadgimnazjalne. - RAFAKO daje modelowy przykład współpracy zakładu pracy ze szkołą. Dzięki tak zażyłym relacjom i współdziałaniu nasz rynek pracy zyskuje specjalistów, których obecnie nam brakuje. Ponadto firma przygotowując młodych ludzi do zawodu proponuje im zatrudnienie oraz możliwość rozwoju, z czego bardzo się cieszymy. Jesteśmy obecnie przed reformą oświaty w naszym powiecie. Chcielibyśmy stworzyć takie centra, aby na przykładzie współpracy „Mechanika” z RAFAKO kształcić młodzież pod konkretne, poszukiwane zawody. Mam nadzieję, że od wrześni a uda nam się wdrożyć ten plan w życie - podsumował Marek Kurpis.

ZOBACZ WSZYSTKIE