Aktualność

RAFAKO podpisało porozumienie o współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą z Krakowa 4 września 2015

3 września br. RAFAKO S.A. podpisało porozumienie o współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Podpisanie porozumienia odbyło się w trakcie międzynarodowego sympozjum „Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce”, odbywającego się w dniach 3-4 września w Krakowie, w siedzibie Międzynarodowego Centrum Kultury. Ze strony RAFAKO S.A. umowę podpisali Prezes Zarządu Agnieszka Wasilewska- Semail i Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Handlowy Krzysztof Burek. AGH reprezentowali Prorektor ds. Współpracy prof. Tomasz Szmuc oraz Dyrektor Centrum Energetyki AGH prof. Wojciech Nowak. 
 
RAFAKO z AGH współpracuje już od wielu lat z pozytywnym skutkiem dla obu stron. Wiąże nas wiele wspólnie zrealizowanych projektów. Tą umową chcemy podkreślić wagę tych kontaktów oraz znaczenie nowo powstałego Centrum Energetyki, reprezentującego dla nas szeroko rozumianą polską naukę. Jako Spółka, dla której rozwój myśli technicznej odgrywa bardzo ważną rolę, chcielibyśmy uczestniczyć w wiodących projektach z zakresu energetyki, które pozwolą nam nie tylko mieć wkład w rozwój nauki, ale także skutecznie konkurować na rynku, nie tylko krajowym - podkreśliła Agnieszka Wasilewska-Semail, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalna RAFAKO S.A.
 
W chwili obecnej możliwości współpracy rozszerzyły się jeszcze bardziej dzięki Centrum Energetyki, jakie uruchomiliśmy w ramach AGH. Dzięki niemu pojawiła się możliwość integracji całego środowiska naukowego oraz pośrednictwa między przemysłem a polskimi uczelniami - powiedział  prof. Tomasz Szmuc, Prorektor ds. Współpracy AGH. - Nasza współpraca z RAFAKO ma długą historię, dlatego cieszymy się  z formalnego zacieśniania tych więzi. AGH to czołowa uczelnia w regionie Europy Środkowej zarówno w dziedzinie energetyki, jak i inżynierii materiałowej. Prowadzenie wspólnych badań i wdrażanie ich wyników z taką firmą jak RAFAKO może mieć realny wpływ na przykład na sprawność urządzeń stosowanych w elektrowniach, dzięki czemu będą one mogły produkować energię bardziej efektywnie. To też znakomita okazja dla naszych naukowców i doktorantów, którzy wyniki swoich eksperymentów będą mogli przetestować w warunkach przemysłowych  – podkreślił prof. Tomasz Szmuc.  
Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym ZOBACZ WSZYSTKIE