Aktualność

I Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie 1 września 2015

W niedzielę, 30 sierpnia, w ramach I RAFAKO Półmaraton Racibórz odbyły się I Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie. W imprezie wzięto udział 46 reprezentantów szeroko pojętej branży energetycznej, w tym grupa z RAFAKO S.A, która zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Sportowcy zatrudnieni w raciborskiej firmie rywalizowali także o Puchar Prezes RAFAKO S.A. w Półmaratonie. Partnerem I Mistrzostw Polski Energetyków w Półmaratonie była Federacja Sportowa „Energetyk”.


30 sierpnia  na starcie I Mistrzostw Polski Energetyków w Półmaratonie stanęło 46 biegaczy reprezentujących szeroko pojętą branżę energetyczną. W zmaganiach na dystansie 21 097,5 metrów (trasa miała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki)  uczestniczyli m.in. przedstawiciele firm TAURON, PGE Elektrownia Opole, PAK SERWIS, ECOL, Eneregtyka Solarna ENSOL, PKP Eneregtyka ZE PAK, Energoprojekt- Katowice, ZRE KATOWICE,  CBKK oraz RAFAKO S.A. Zawody odbywały się w Raciborzu, gdzie Spółka ma swoją siedzibę. 
 
Półmaratończycy mieli przed sobą nie lada wyzwanie: w dniu biegu panowała bardzo wysoka temperatura. Organizatorzy I RAFAKO Półmaraton Racibórz, w ramach którego rozegrano  zawody dla eneregtuków, zadbali o wszystkich sportowców, m.in. poprzez rozstawienie na trasie kurtyn wodnych i zabezpieczenie dużej liczby punktów nawadniania.
 
Energetycy na trasie półmaratonu  
 
- Niedawno drużyna RAFAKO zajęła wysokie miejsce w Mistrzostwach Polski Energetyki w Triathlonie. Bardzo kibicuję naszym sportowcom i cieszę się, że pokazują innym rafakowcom, a przede wszystkim społeczności lokalnej, że warto prowadzić aktywny tryb życia - mówiła Prezes Zarządu RAFAKO i Dyrektor Generalna tej firmy, Agnieszka Wasilewska-Semail, która strzałem z pistoletu startowego dała sygnał do biegu półmaratończykom. Biegacze mieli do pokonania 2 pętle ulicami Raciborza.
 

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ