komunikat-prasowy

Powołanie Prezesa Zarządu Rafako Engineering 10 september 2020

Na stanowisko Prezesa Zarządu Rafako Engineering sp. z o.o., Rada Nadzorcza Spółki powołała Łukasza Hołubowskiego, Wiceprezesa Zarządu spółki celowej z Grupy RAFAKO, realizującej budowę nowego bloku 910 MW w Jaworznie.

Łukasz Hołubowski jest doświadczonym w restrukturyzacjach menadżerem. Od 18.04.br., od kiedy wraz z Radosławem Domagalskim – Łabędzkim, zasiada w Zarządzie E003B7 sp. z o.o., prace na budowie nowego bloku są realizowane zgodnie z harmonogramem. Ostatnio blok osiągnął moc nominalną 910MW, wcześniej z sukcesem został zsynchronizowany z krajową siecią energetyczną. 
- RAFAKO Engineering jest jednym z kluczowych podwykonawców na budowie w Jaworznie, wchodząc w skład konsorcjum rozruchowego, 
a ponieważ podobnie jak SPV jest częścią Grupy RAFAKO, takie połączenie stanowisk poprawi proces zarządzania i jest też elementem optymalizacji działalności biznesowej Grupy RAFAKO – powiedział Prezes Łukasz Hołubowski, który nadal będzie także wiceprezesem E003B7 sp. z. o.o.  

 Przed nowym Prezesem wyzwanie związane z ukończeniem realizowanych przez spółkę zadań, uporządkowanie jej sytuacji finansowej oraz wypracowanie i wdrożenie nowego modelu biznesowego. 

 Łukasz Hołubowski ma poparte wynikami doświadczenie w biznesie, szczególnie w prowadzeniu dużych projektów i optymalizacji procesów biznesowych oraz wieloletnie doświadczenie w międzynarodowych firmach doradczych. Realizował projekty dla dużych grup kapitałowych 
na całym świecie. 
 Był prezesem zarządu Inowrocławskich Kopalni Soli “Solino”, a w latach 2018-2019 prezesem zarządu Orlen Paliwa Sp. z o.o. Wcześniej, w latach 2017-2018 był prezesem zarządu KGHM ZANAM S.A. oraz doradcą strategicznym KGHM Polska Miedź S.A. Był także dyrektorem Departamentu Nadzoru Właścicielskiego w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie nadzorował największe spółki i przygotowywał strategię konsolidacji w branży energetycznej.  
                                                        

« WSTECZ