komunikat-prasowy

Świetne wyniki kolarzy Rafako Orbea MTB Team 11 august 2017

Zawodnicy Rafako Orbea MTB Team nie zwalniają tempa. Tylko w ostatnim czasie wystartowali w TAURON CUP IV Mistrzostwach Polski Energetyków w Kolarstwie Szosowym organizowanych w ramach Tour de Pologne Amatorów oraz w wyścigu z cyklu Bike Maraton w Obiszowie. W obu zawodach drużyna kolaży RAFAKO S.A. uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji Muszkieterów. Już niebawem sportowcy zmierzą się z trasami zawodów w Psarach i Wałbrzychu.

W piątek, 4 sierpnia drużyna reprezentantów RAFAKO S.A. w składzie: Łukasz Woźniakowski, Łukasz Kocurek, Mirosław Bołdys, Marcin Kania, Piotr Kędzior, Paweł Klinik, Marek Łapin, Grzegorz Ginalski i Paweł Szot wystartowali w zorganizowanych w ramach Tour de Pologne amatorów, TAURON CUP IV Mistrzostwach Polski Energetyków w Kolarstwie Szosowym.

Wyścig odbył się w podhalańskiej Bukowinie Tatrzańskiej. W tym roku amatorzy zmierzyli się z dłuższym dystansem niż w latach poprzednich. Nowa runda wokół miejscowości tylko nieznacznie różniła się od okrążenia, które tego samego dnia pokonywali zawodnicy na ostatnim etapie 74. Tour de Pologne. Należy zaznaczyć, że trasa liczyła 58 kilometrów a kolarze do przemierzenia mieli dwa podjazdy klasyfikowane jako premia górska pierwszej kategorii – Łapszanka i Ściana Bukovina oraz równie wymagające: Wierch Rusiński i Bukowina Tatrzańska. 

- Trasa była bardzo wymagająca i naszpikowana stromymi wzniesieniami oraz szybkimi zjazdami. Skale trudności potwierdzić może fakt, że również tego samego dnia, na tym samym odcinku startowali zawodnicy w ramach ostatniego, koronnego etapu Tour de Pologne – mówił Mirosław Bołdys, przedstawiciel RAFAKO S.A. - Cala nasza drużyna dotarła szczęśliwie do mety. Co więcej, debiutujący w wyścigach szosowych Łukasz Woźniakowski, wywalczył 2 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski Energetyków. Drużynowo natomiast, zostaliśmy Szosowymi Mistrzami Polski Energetyków – dodał M. Bołdys. 

Dwa dni później, 6 sierpnia, przedstawiciele Rafako Orbea MTB Team zmierzyli się z trasą kolejnych wyścigów z cyklu Bike Maraton. Tym razem zawody odbyły się w Obiszowie. - Trasa zawodów była bardzo szybka i interwałowa. Cała drużyna pojechała na 100 proc. swoich możliwości, co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami. Pierwsze miejsce w drużynowej klasyfikacji Muszkieterów umacnia nas w prowadzeniu, w klasyfikacji generalnej. Do końca sezonu pozostały trzy starty i mam nadzieję, że pomimo, iż konkurencja jest bardzo mocna, utrzymamy prowadzenie do końca – zaznaczył Mirosław Bołdys z Rafako Orbea MTB Team. 

W tym przypadku warto odnotować, że tego dnia bardzo dobre wyniki wywalczyły panie należące grupy Rafako Orbea MTB Team. III miejsce w kategorii K3 i IV na dystansie Mega należało do Agnieszki Uroda – Hampelskiej. Również III lokatę w kategorii K4 i na dystansie Mega zdobyła Agneiszka Wieczorek. Magdalena Góra uplasowała się na czwartym miejscu w kat. K4 na dystansie Mega a Mirela Łapin wyścig ukończyła na V miejscu (kategoria K3 na dystansie Mini).

Najbliższe starty zawodników Rafako Orbea MTB Team odbędą się 20 sierpnia w Psarach, oraz 9 września w Wałbrzychu.

« WSTECZ