komunikat-prasowy

Biegacze RAFAKO S.A. wystartowali w XXV Biegu Sztafetowym „Od Ratusza do Ratusza” 13 july 2017

Krzysztof Jeremicz, Bartosz Główka, Gabriela Sobczyk, Jan Wilczek i Ryszard Baran wystartowali w jubileuszowym XXV Biegu Sztafetowym „Od Ratusza do Ratusza” Cottbus-Zielona Góra. Cała drużyna pokonała łącznie dystans 100 km i dotarła do mety z czasem 8:01:47.

W sobotę, 8 lipca na trasie Cottbus – Zielona Góra odbył się XXV Bieg Sztafetowy „Od Ratusza do Ratusza”. W tym niezwykłym wydarzeniu, udział wzięły pięcioosobowe drużyny z Polski i Niemiec. Warto wspomnieć, że regulamin biegu wyraźnie zaznaczył, aby w każdej z nich musiała znaleźć się jedna osoba powyżej 50 - tego roku życia, oraz jedna kobieta. 

Łącznie w zawodach wystartowało 70 zespołów. Pośród nich znalazła się także drużyna RAFAKO S.A., którą reprezentowali: Gabriela Sobczyk, Ryszard Baran, Jan Wilczek, Bartosz Główka oraz Krzysztof Jeremicz. 

Start biegu sztafetowego odbył się spod ratuszu w niemieckim Cottbus, zaś jego meta umiejscowiona została przy ratuszu w Zielonej Górze. Zespoły biegaczy, łącznie do pokonania miały imponujący dystans 100 km, w 15 odcinkach o różnej długości. Najdłuższy z nich liczył 14,1 km, zaś najkrótszy 2,8 km. Warto wspomnieć, że każdy członek drużyny musiał przebiec minimum 2 odcinki. 

Zespół biegaczy RAFAKO S.A. linię mety w Zielonej Górze przekroczył z czasem 8:01:47. Jak przyznał członek zespołu, Krzysztof Jeremicz formuła biegu bardzo przypadła mu do gustu. - Udział w tego typu biegu był dla mnie nowym doświadczeniem. Każdy z drużyny zaliczał po trzy odcinki trasy. W związku z tym, po około 2-godzinnej (w moim wypadku raz były to nawet 3 godziny) chwili przeznaczonej na odpoczynek, w zasadzie trzeba było się na nowo rozgrzewać. Co więcej, bieg odbywał się wzdłuż trasy, która nie była zamknięta dla ruchu drogowego  – powiedział lider grupy biegaczy RAFAKO S.A., Krzysztof Jeremicz. - Takie biegi, jak ten ogromnie jednoczą grupę i sprawiają, że czujemy się za siebie odpowiedzialni. W czasie, gdy jedna osoba biegła, reszta drużyny jadąca w tym czasie samochodem, wypatrywała na trasie miejsca, gdzie można było się zatrzymać, podać biegaczowi wodę oraz dopingować go. Przyznam, że wymagało to od nas dobrej organizacji. Przed startem podzieliliśmy odcinki pomiędzy poszczególnych biegaczy. Wówczas też, każdy z nas określił szacunkowy czas pokonania danego odcinka. W rezultacie okazało się, że nasze prognozy były trafne, a trasę pokonaliśmy o 3 minuty szybciej – wyjaśnił na koniec Krzysztof Jeremicz. 

Należy także wspomnieć, że w tym roku odbyła się jubileuszowa, XXV edycja biegu. Po zakończeniu rywalizacji, odbył się uroczysty bankiet, w trakcie którego nagrodzono m.in. wszystkie osoby, które przez wszystkie lata szczególnie przyczyniły się do organizacji wydarzenia oraz zawodników, którzy wystartowali w największej liczbie biegów. 

Już 27 sierpnia, biegacze wspierani przez Spółkę wezmą udział w III RAFAKO Półmaraton Racibórz, w ramach którego odbędą się III Mistrzostwa Polski Energetyków oraz zawody o Puchar Prezes RAFAKO S.A.
Zapisy trwają: link

Zdjęcie: Bartosz Główka / RAFAKO S.A.

« WSTECZ