komunikat-prasowy

Głosowanie na projekt Elektrowni Bełchatów 30 november -1

Zmodernizowana przez RAFAKO S.A. instalacja odsiarczania spalin na blokach 5 i 6 Elektrowni Bełchatów, bierze udział w konkursie „Modernizacja roku 2016”. Oddać głos można klikając w link: http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/204-belchatow_rogowiec.html. Głosowanie trwa do 9 sierpnia do godz. 12.00.

Zrealizowany w Elektrowni Bełchatów projekt modernizacji IOS na blokach 5 i 6 ma dużą szansę, by zwyciężyć w konkursie. Przemawiają za tym m.in.: zastosowanie nowatorskich rozwiązań technologicznych, jakość robót i wysokie efekty ekologiczne. Konkurencja nie jest mała, dlatego zachęcamy do głosowania na projekt, który został zrealizowany przez firmę RAFAKO S.A.

Konkurs „Modernizacja roku” organizowany jest od ponad dwudziestu lat, a jego celem jest wyróżnienie przedsięwzięć charakteryzujących się szczególnymi walorami w zakresie modernizacji. Za przedsięwzięcie zasługujące na taką ocenę uznano zmodernizowaną w elektrowni instalację odsiarczania spalin na blokach 5 i 6. - Celem przeprowadzonej modernizacji była poprawa jakości powietrza przez obniżenie emisji dwutlenku siarki, zgodnie z wymogami Dyrektywy IED o emisjach przemysłowych – mówi Sławomir Zawada, prezes zarządu PGE GiEK. - Ponadto realizacja projektu pozwoliła na zmniejszenie emisji pyłu, związków fluorowych i chlorowych. Osiągnęliśmy doskonały efekt ekologiczny w postaci znacznej redukcji dwutlenku siarki w skali roku - podkreśla Sławomir Zawada. 

Poza tym, dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania ograniczono nakłady inwestycyjne. - Nowatorskie rozwiązanie polegało na zabudowie półki sitowej spełniającej rolę poziomu zraszania zamiast tradycyjnego poziomu zraszania z pompą - wyjaśnia prezes PGE GiEK.

Warto przypomnieć, że to właśnie w Elektrowni Bełchatów, już w 1994 r., została zainstalowana pierwsza w Polsce instalacja odsiarczania spalin (IOS).

SEE ALL