komunikat-prasowy

II MISTRZOSTWA POLSKI ENERGETYKÓW W PÓŁMARATONIE- RAFAKO OBRONIŁO MISTRZOWSKI TYTUŁ! 31 august 2016

Biegacze z RAFAKO nie dali szans przeciwnikom. Silna 26-osobowa grupa dumnie obroniła uzyskany przed rokiem tytuł Mistrza Polski Energetyków w Półmaratonie. Rafakowcy rywalizowali również o Puchar Prezesa RAFAKO S.A. Zawody odbyły się 28 sierpnia w Raciborzu.

W niedzielę, 28 sierpnia, w ramach II RAFAKO Półmaraton Racibórz odbyły się II Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie. W imprezie wzięło udział 49 reprezentantów szeroko pojętej branży energetycznej, w tym grupa RAFAKO S.A., która ponownie zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Sportowcy zatrudnieni w raciborskiej firmie rywalizowali także o Puchar Prezesa RAFAKO S.A. w Półmaratonie. Partnerem II Mistrzostw Polski Energetyków w Półmaratonie była Federacja Sportowa „Energetyk”. -To wspaniałe, że reprezentanci RAFAKO S.A. zdobyli pierwsze miejsce. Jest to nie lada wyczyn, biorąc pod uwagę, tak ekstremalne warunki pogodowe. Powiem więcej, wielu rafakowców wręcz poprawiło dziś swoje wyniki. W związku z tym, serdecznie gratuluję wszystkim tak wspaniałych rezultatów - powiedział wiceprezes Zarządu RAFAKO S.A., Krzysztof Burek.


W zmaganiach na dystansie 21 097,5 m, trasie posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki  uczestniczyli m.in. przedstawiciele firm: TAURON, PGE RUN OBRÓT, Energetyka Solarna ENSOL, PKP Energetyka, ZE PAK, ZRE KATOWICE, CBKK oraz RAFAKO S.A. Zawody odbywały się w Raciborzu, gdzie firma RAFAKO ma swoją siedzibę. 
Półmaratończycy mieli przed sobą nie lada wyzwanie: w dniu biegu panowała bardzo wysoka temperatura. Organizatorzy II RAFAKO Półmaraton Racibórz, w ramach którego rozegrano zawody dla energetyków, zadbali o wszystkich sportowców, m.in. poprzez rozstawienie na trasie kurtyn wodnych i zabezpieczenie dużej liczby punktów nawadniania.


Cieszę się, że ponownie udało nam się wygrać Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie. Staraliśmy się wypaść jak najlepiej, tym bardziej że zawody rozgrywane były w Raciborzu, a sponsorem tytularnym była nasza firma, co dodatkowo nas mobilizowało. Bieganie w RAFAKO staje się coraz bardziej popularne i nasza grupa cały czas się rozrasta o nowe osoby, co cieszy. Warunki panujące na trasie do najłatwiejszych nie należały, ale organizatorzy zadbali o nawodnienie i ochłodę dla nas za co serdecznie dziękujemy - przyznał Krzysztof Jeremicz, lider teamu biegaczy z RAFAKO S.A.

Jak zgodnie zapewnili rafakowcy najskuteczniejszą receptą na sukces jest trening i talent. Te dwa elementy połączone z wytrwałością ma niewątpliwie Paweł Klinik, który tydzień wcześniej zaliczył zawody triathlonowe Ironman. - Mimo żaru lejącego się z nieba, biegło się dużo lepiej niż rok temu. Chłodził nas wiejący wiatr, kurtyny wodne rozstawione na trasie oraz liczne punkty nawodnienia. Jednym słowem organizacja stała na bardzo wysokim poziomie, jeden z lepszych biegów w Polsce. Zadowolony jestem ze swojego biegu, nawet nie sądziłem, że jestem w stanie tak szybko pobiec - 1:30 - relacjonował Paweł Klinik z RAFAKO S.A. - Pogoda dopisała, organizacja doskonała, zawodnicy na medal. Nic, tylko czekać  na kolejną edycję raciborskiego biegu - podsumował Mariusz Rębisz zawodnik firmy Ensol. 
KLASYFIKACJA MPE w Półmaratonie:

Kat. drużynowa
I. RAFAKO S.A.
II. ZRE KATOWICE
III. ENSOL – ENERGETYKA SOLARNA
IV. PGE ELEKTROWNIA OPOLE
V. ZAKŁADY AZOTOWE KĘDZIERZYN – ENERGETYKA
VI. PGE RUN OBRÓT

kat. kobiet MPE w Półmaratonie:
I. Rębisz Agnieszka - ENSOL
II. Majewska Agnieszka - PGE Run Obrót
III. Glinkowska Małgorzata - Zespół Elektrowni Pątnów – Adamów - Konin
IV. Wawrzynowicz Magdalena - RAFAKO S.A.
V. Woskowska Magdalena - RAFAKO S.A.
VI. Sobczyk Gabriela - RAFAKO S.A. 
kat. mężczyzn MPE w Półmaratonie do lat 45:
I. Starzyński Dariusz - PKP Energetyka Katowice
II. Glinkowski Jarosław - Zespół Elektrowni Pątnów- Adamów- Konin
III. Seweryn Jacek - ZRE Katowice
IV. Ploch Jakub - Night Runners Zabrze
V. Rębisz Mariusz – ENSOL- Energetyka Solarna
VI. Weronowicz Mariusz - ZRE Katowice

kat. mężczyzn MPE w Półmaratonie powyżej lat 45:

I. Szwed Krzysztof - Ethosenergy Poland S.A
II. Wilczek Jan - RAFAKO S.A.
III. Radlak Grzegorz - LZS Tor Dobrzeń Wielki
IV. Bulenda Grzegorz - RAFAKO S.A.
V. Król Adam - Klub Sportowy Elektrownia Opole
VI. Szot Andrzej - Tauron

Klasyfikacja pracowników RAFAKO - Zawody o Puchar Prezesa RAFAKO:
kat. mężczyzn:
I. Klinik Paweł
II. Wilczek Jan
III. Bulenda Grzegorz
IV. Jeremicz Krzysztof
V. Warzecha Aleksander
VI. Kędzior Piotr

kat. kobiet:
I. Wawrzynowicz Magdalena
II Woskowska Magdalena
III. Sobczyk Gabriela

SEE ALL