komunikat-prasowy

II RAFAKO Półmaraton Racibórz: Licytuj startową Jedynkę dla Wiki i Jurka 9 august 2016

W portalu Allegro.pl ruszyła licytacja pakietu startowego nr 1. na II RAFAKO Półmaraton Racibórz. Prowadzi ją Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu. Całkowity dochód uzyskany z aukcji przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitacje podopiecznych stowarzyszenia - Wiktorii i Jurka.

Wiktoria Sinszek ma 14 lat, urodziła się z przepukliną rdzeniowo - oponową i wodogłowiem. Tylko dzięki intensywnej rehabilitacji i troskliwej opiece najbliższych Wiktoria w wieku 5 lat stanęła na nogi. Niestety, nie rosła, okazało się, że ma zakotwiczony rdzeń kręgowy. Niebawem czeka ją kolejna operacja nóg i kręgosłupa. Po niej dziewczynka ma duże szanse chodzić o własnych siłach, potrzebne są ortezy za blisko 10 tys. zł oraz intensywna, kosztowna rehabilitacja. W podobnej sytuacji jest 23-letni Jurek Luka. Urodził się w 6 miesiącu ciąży z porażeniem mózgowym. Intensywna rehabilitacja sprawiła, że chłopak potrafił chodzić trzymając się wózka. Jednak po kolejnych zabiegach w szpitalu, przestał samodzielnie się poruszać. Bardzo trudna sytuacja rodzinna i materialna spowodowały, że nie był odpowiednio rehabilitowany. Teraz ponownie pojawiła się nadzieja, że Jurek będzie mógł chodzić. Czeka go operacja. Po jej zakończeniu potrzebna będzie rehabilitacja, która niestety sporo kosztuje. Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym postanowiło im pomóc. Podczas II RAFAKO Półmaraton Racibórz będą zbierane pieniądze na ich dalsze leczenie. Ponadto specjalnie dla nich organizatorzy zorganizowali Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Kwota uzyskana z wpisowego, w całości trafi na pomoc dla tej dwójki raciborzan. 


Dodatkowo, w portalu Allegro.pl członkowie Towarzystwa uruchomili aukcję charytatywną, na której już można licytować unikalny pakiet startowy z numerem „Jeden” na II RAFAKO Półmaraton Racibórz. Licytacja potrwa do 23 sierpnia do godz. 11: 53. Można ją znaleźć pod adresem: http://allegro.pl/numer-startowy-1-w-ii-rafako-polmaratonie-raciborz-i6404966615.html.


Podczas ubiegłorocznej edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz biegacze okazali wielkie serce  i dzięki temu udało się nazbierać 16 tys. zł, które przekazano na zakup sprzętu, leczenie i rehabilitację 16-letniej Magdy Główki. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z czerokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Datki na ten cel zbierali członkowie Fundacji Spartanie Dzieciom. 


Przypominamy, że II edycja RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się 28 sierpnia. Warto w tym czasie nie tylko dopingować biegaczy, którzy pokonywać będą 21097,5 m trasy, ale też wrzucić dowolny datek do puszki na rzecz Wiki i Jurka. 

SEE ALL