komunikat-prasowy

Pracownicy RAFAKO S.A. wystartowali w Enea Challenge Poznań 30 november -1

Wspaniałe emocje, piękna trasa i zdrowa rywalizacja, tak w skrócie opisać można Enea Challenge Poznań, jedną z największych imprez triathlonowych w Europie, w której udział wzięli także pracownicy RAFAKO S.A. Reprezentanci raciborskiej Spółki zmierzyli się indywidualnie oraz w sztafetach z dystansem 1 / 2 Ironman. Sztafeta damska zajęła trzecie miejsce.

Enea Challenge Poznań to jedna z największych imprez triathlonowych w Europie. Ostatniego dnia zawodów, oprócz Mistrzostw Europy, w których triumfowała sponsorowana przez RAFAKO S.A. Ewa Bugdoł, odbyły się zmagania na dystansie średnim. W zawodach indywidualnych wystartowało niemal 600 zawodników, natomiast w sztafetach 23 drużyny. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli RAFAKO S.A. 

Trzy sztafety (dwie męskie i jedna damska) oraz dwóch zawodników indywidualnych wystartowało na dystansie 1 / 2 Ironman (1,9 km pływanie, 92 km rower, 21,095 km bieg ). Trasa tych prestiżowych i wymagających zawodów,  zaczynała się na terenie malowniczego Jeziora Maltańskiego, przebiegała ulicami Starego Rynku a kończyła się metą na Placu Wolności w Poznaniu. 

Z całością trasy zmierzyło się dwóch pracowników RAFAKO S.A. Pierwszy z rafakowców na mecie pojawił się Paweł Klinik. - Jestem zadowolony ze swojego startu. Cieszę się, że udało mi się poprawić swój czas. Naprawdę nie planowałem tego. Jeśli chodzi o samą trasę to powiem szczerze, że zdarzały się momenty, w których po prostu nie wiedziałem czy dobrze biegnę. Panowało lekkie zamieszanie, w związku z czym było kilka niepewnych miejsc. Problem ten rozwiązywali ludzie spotkani po drodze, którzy zawsze służyli pomocą. - powiedział Paweł Klinik z RAFAKO S.A., startujący indywidualnie na dystansie 1 / 2 Ironman. Drugi pośród rafakowców na mecie pojawił się Łukasz Kocurek, który także pokonał całą trasę. - Jestem zmęczony ale zadowolony! Było niesamowicie. Pierwszy raz startowałem na dystansie 1 / 2 Ironman i zrobiłem taki czas, o którym nawet nie marzyłem. Jest to tym bardziej satysfakcjonujące, ponieważ mam  świadomość, że niestety nie mogłem poświęcić tyle czasu na treningi ile bym chciał. Ponadto ogromnie gratuluję Ewie Bugdoł, która zdobyła Mistrzostwo Europy. Jest niesamowita! - relacjonował Łukasz Kocurek z RAFAKO S.A.

Kolejno linię mety zaczęły przekraczać sztafety RAFAKO S.A. Krzysztof Jeremicz tak wspominał swój bieg. - Trasa wymagająca. Pomimo, że teoretycznie była płaska, znalazło się kilka lekkich podbiegów. Poza tym było niemiłosiernie duszno, przez co biegło się znacznie gorzej. Niestety można było pobłądzić w trasie. Oznakowanie było nienajlepsze ale na szczęście wolontariusze pokazywali, gdzie należy biec. - powiedział Krzysztof Jeremicz z RAFAKO S.A.  - Pobiegłem w miarę swoich możliwości. Czas osiągnąłem ten sam co zwykle. Trasa bardzo dobra. Jedynym problemem była pogoda. Było niestety duszno, przez co trzeba było stale nawadniać organizm. Pomimo tego cieszę się, że mogłem wziąć udział w tak wspaniałej imprezie. – powiedział Ryszard Baran z RAFAKO S.A. 

Sztafeta damska, w skład której wchodziły: Gabriela Sobczyk, Magdalena Woskowska oraz podopieczna Ewy Bugdoł, Alicja Ulatowska uplasowała się na trzecim miejscu w swojej kategorii. - W sztafecie płynęłam i pokonałam dystans 1,9 km. Poszło mi dobrze i bardzo się cieszę, że zdobyłyśmy trzecie miejsce. Na rowerze jechała Alicja Ulatowska, która poradziła sobie bardzo dobrze a nasza biegaczka, Gabriela Sobczyk jak zwykle z uśmiechem na ustach przekroczyła linię mety. - podsumowała Magdalena Woskowska z RAFAKO S.A.

Dla pracowników RAFAKO udział w tegorocznej edycji Enea Challenge Poznań nie był pierwszym razem. Rok temu, z niemałymi sukcesami, także zmierzyli się z trasą wokół Jeziora Maltańskiego. Warto jednak wspomnieć, że  startujące w nim osoby mają na swoim koncie sukcesy sportowe w różnych dziedzinach; biegają w długodystansowych biegach ulicznych, w tym także w maratonach, startują w prestiżowych zawodach rowerowych, m.in. Skandia Maraton Lang Team, czy też w narciarskich mistrzostwach Polski organizowanych przez branżę energetyczną. Co warte podkreślenia, pracownicy z własnej inicjatywy zrzeszają się w zakładowe drużyny lub kluby, które firma aktywnie wspiera. RAFAKO ponadto sponsoruje sportowców, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, m.in. Justynę Kowalczyk czy tegoroczną triumfatorkę Mistrzostw Europy w Poznaniu, Ewę Bugdoł.

« WSTECZ