komunikat-prasowy

ROK PEŁEN WYZWAŃ 21 decemeber 2015

W czwartek, 17 grudnia członkowie Zarządu RAFAKO S.A. - prezes Agnieszka Wasilewska - Semail oraz wiceprezesi: Krzysztof Burek, Jarosław Dusiło, Tomasz Tomczak i Edward Kasprzak, a także reprezentujący Grupę PBG Jacek Balcer spotkali się z załogą raciborskiej Spółki. Złożono sobie życzenia świąteczne, podzielono opłatkiem i wspólnie podsumowano mijający rok.

Drugi raz mam okazję uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym z załogą RAFAKO. Gdy dziś jeden z pracowników życzył mi dużo prezentów, powiedziałam mu, że ja w ubiegłym roku dostałam ich ponad 2 tysiące, bo tylu was pracuje w naszej firmie. Bardzo się cieszę, że mogę spędzać z wami, w tej wielkiej rafakowskiej rodzinie kolejne święta - zaczęła swe przemówienie Agnieszka Wasilewska- Semail, Prezes Zarządu RAFAKO S.A. Następnie przeszła do podsumowań tego, co wydarzyło się w mijającym 2015 roku. - To był rok pełen wyzwań zarówno dla naszej firmy, jak i całej Grupy. Rozpoczęliśmy faktyczną budowę bloku w Jaworznie, największego naszego projektu, który zapewnił nam odpowiedni backlog w 2015 roku, dzięki któremu mogliśmy spokojnie zbierać siły na 2016 r., przygotowując się do tego, by nadarzające się w przyszłości okazje rynkowe nam nie uciekły. W tym roku udało nam się przeprowadzić emisję kapitału. Rynek nie wierzył, że nam się uda, a jeśli nawet, to nie na takich warunkach, jakie sobie założyliśmy. I udało się! Tak, jak chcieliśmy, mimo bardzo trudnej sytuacji rynkowej. Wyemitowaliśmy ponad 18 proc. kapitału i uplasowaliśmy go w zasadzie bez dyskonta do ceny rynkowej. To bardzo rzadko się zdarza, szczególnie w sytuacji, gdy podmiot dominujący był w procesie upadłościowym, przed głosowaniem układowym. Rynek nam zaufał; zawierzył nam dzięki wam, zespołowi, który stanowi o wartości RAFAKO. Dzięki temu, że mamy taki zespół, to w chwilach zwątpienia wiedzieliśmy, że mamy wasze wsparcie i wszystko się uda. Mijający rok to też czas wzmożonych prac realizacyjnych na zaawansowanych projektach. Oddaliśmy kontrakt, a właściwie cztery duże kontrakty w jednym, na odsiarczanie dla EDF. Wiemy, że klient jest zadowolony. Podobne słowa usłyszeliśmy w Zakładach Azotowych Kędzierzyn, gdzie projekt zaawansowany jest już w 60 proc. Słowa zadowolenia ze strony klienta, zwłaszcza przy tak dużych i złożonych kontraktach dają wiarę w to, że pozyskamy też kolejne zadania - mówiła do zebranych Agnieszka Wasilewska - Semail. Prezes RAFAKO S.A., zwróciła zarazem uwagę na trudności, jakim RAFAKO będzie musiało sprostać. - Rynek jest trudny. Nie ma już tak dużego poparcia w Europie dla technologii węglowych, w których mamy najlepsze doświadczenie i posiadamy najlepsze technologie. Nie ma drugiej takiej firmy na naszym rynku, która byłaby w stanie tyle zrobić ze spalaniem węgla, co my. Patrzymy na to, co dzieje się wokół tego paliwa, tak naturalnego dla nas, a jednocześnie tak krytykowanego i widzimy, że musimy się zmienić tak, aby nie oddać pola naszym konkurentom nie tylko z Europy, ale ze świata. Zmiany już się zaczęły. Dzięki współpracy, dzięki waszemu wsparciu stworzymy razem nową jakość. Jestem przekonana, że za rok, w tym miejscu będziemy odliczać kolejne kontrakty, które uda nam się pozyskać, nowe technologie, w jakie RAFAKO wejdzie i kolejne sukcesy. I tego życzę naszej firmie i rafakowkiej rodzinie - podsumowała A. Wasilewska-Semail.


W dorocznym spotkaniu kadry menadżerskiej wzięło udział 17 nowych liderów, którzy objęli swe funkcje w 2015 r. W gronie zaproszonych byli także przedstawiciele firm współpracujących z RAFAKO S.A. oraz lokalnych władz samorządowych. Ksiądz Ginter Kurowski, proboszcz parafii w Raciborzu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rynku udzielił świątecznego błogosławieństwa oraz poświęcił opłatki, jakimi podzielili się wszyscy zebrani. Spotkanie w Domu Strzeleckim RAFAKO uświetnił artystyczny występ wokalisty Janusza Radka. Ponadto muzyczną oprawę, która wprowadziła przybyłych w świąteczny nastrój, zapewniła Orkiestra Dęta RAFAKO, pod batutą Waldemara Bytomskiego.

Wieczorną uroczystość poprzedziły spotkania całego Zarządu RAFAKO S.A. i przedstawiciela PBG z pracownikami, zarówno z wydziałów produkcyjnych, jak i kadrą inżynieryjno-projektową i administracją. Były to krótkie wizyty w wybranych punktach zakładu, w godzinach pracy. I tu nie zabrakło życzeń, dzielenia się opłatkiem oraz tradycyjnego świątecznego poczęstunku dla wszystkich przybyłych.

 

SEE ALL