Aktualność

Biegacze z RAFAKO na Grodziskim Półmaratonie „Słowaka” 21 june 2016

W niedzielę, 12 czerwca czwórka biegaczy z RAFAKO S.A. wzięła udział w X Hunters Półmaratonie „Słowaka” w Grodzisku Wielkopolskim. Bieg ten zaliczany do Korony Półmaratonów Polskich jest jednocześnie jedną z najwyżej ocenianych imprez biegowych w Polsce.

Hunters Półmaraton „Słowaka” w Grodzisku Wielkopolskim, to przede wszystkim dobrze zorganizowane wydarzenie biegowe, któremu towarzyszy wspaniała atmosfera. Oba te atuty przyczyniły się do tego, że impreza każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku biegaczy i zbiera wysokie oceny startujących. Dodatkowo organizatorzy grodziskiego półmaratonu zapewniają uczestnikom bogate zaplecze socjalne, np. bezpłatne noclegi w szkole czy opiekę przedszkolną dla milusińskich na czas udziału w biegu ich rodziców. – Bieg rzeczywiście zasługiwał na wszelkie możliwe wyróżnienia. Bardzo fajnym i oryginalnym pomysłem był przemarsz uczestników półmaratonu w uroczystym pochodzie z orkiestrą i mażoretkami spod Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku na rynek miejski. Wspaniała atmosfera panowała również na całej trasie biegu. Ludzie żywiołowo dopingowali biegaczy muzyką, okrzykami i oklaskami – relacjonuje Krzysztof Jeremicz, lider ekipy biegaczy RAFAKO S.A.


Spośród rafakowców w Grodzisku Wielkopolskim najlepszy czas i jednocześnie nowy rekord życiowy zaliczył Grzegorz Bulenda – 1:32:45. Ponadto bieg ukończyli: Krzysztof Jeremicz (1:38:03), Paweł Zalewski (01:52:44) i Gabriela Sobczyk (02:16:52). Warto dodać, że dzień wcześniej (11 czerwca) trójka reprezentantów RAFAKO (Bartosz Główka, Rafał Rydzak i  Radosław Szymiczek) wzięła udział w IV Biegu Azotowym w Kędzierzynie -Koźlu. Najlepszy z tej trójki okazał się Radosław Szymiczek z czasem 48:41.

Pierwszy Grodziski Półmaraton „Słowaka” odbył się w 2007 roku. Inicjatorem biegu jest Marek Małecki, nauczyciel wychowania fizycznego w LO im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim. Nazwę biegu zaczerpnięto od patrona liceum. Uczniowie w swoim żargonie używają nazwy „Słowak”, która znalazła zastosowanie również przy półmaratonie. Pierwszy bieg odbył się w połączeniu z obchodami 80-lecia nadania imienia szkole i w ciągu kolejnych lat rozrósł się do jednej z największych tego typu imprez w kraju. Dziś Grodziski Półmaraton „Słowaka” to wizytówka miasta. – W tegorocznym biegu udział wzięło dokładnie 2439 zawodników, a organizacja naszej jubileuszowej imprezy nie byłaby możliwa bez dobrej współpracy wielu ludzi i różnych instytucji. W naszym mieście pozytywnie do biegu podchodzą w zasadzie wszyscy, co widać na ulicach podczas samej imprezy. Obecność wielu widzów, ich doping i ciepłe przyjęcie są miłe dla biegaczy. Zapewne właśnie ta atmosfera przekłada się na wysokie oceny naszego wydarzenia – mówi Marek Małecki, dyrektor półmaratonu. Trasa grodziskiego biegu od kilku lat jest taka sama, choć wcześniej na mapie miasta rysowała się nieco inaczej. Zawsze jednak jej długość jest równa 21,0975 km, co stanowi dokładnie połowę biegu maratońskiego. 

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ