Aktualność

Zbigniew Smereka mistrzem sekcji wędkarskiej RAFAKO 20 june 2016

Z początkiem miesiąca sekcja wędkarska działająca przy RAFAKO zorganizowała zawody dla miłośników łowienia ryb. W zmaganiach licznie uczestniczyli pracownicy raciborskiej Spółki, emeryci oraz uczniowie przyzakładowych warsztatów szkolnych. Po blisko 4 godzinach zmagań mistrzem sekcji został Zbigniew Smereka.

Zawody rozgrywane były na łowisku nr 619 Sudół przy pięknej słonecznej pogodzie, choć nie zawsze słoneczna aura sprzyja wędkowaniu. Uczestnicy zawodów musieli więc zastosować odpowiednie sztuczki, by zainteresować ryby przynętą. Przygotowania do zmagań to wielka tajemnica każdego zawodnika. Wędkarze osobiście przygotowują sobie przynętę, której receptur chronią jak oka w głowie. - O sukcesie wędkarzy stanowią w dużej mierze kompozycja, konsystencja i zapach zanęty. Pomimo koleżeńskiej i sympatycznej atmosfery, rywalizacja jest zacięta. Bowiem z najlepszych zawodników podczas mistrzostw wyłaniana jest trzyosobowa drużyna, która reprezentuje naszą Spółkę w Mistrzostwach Polski Energetyków w wędkarstwie spławikowym. Tam w ostatnich dwóch latach zdobyliśmy tytuł Mistrzów Polski – mówi Roland Przybyła z Sekcji wędkarskiej przy RAFAKO S.A. –  Wędkarstwo to nie tylko rywalizacja w zawodach, ale przede wszystkim jedna z form wypoczynku. Obcowanie z przyrodą daje niepowtarzalną okazję do odreagowania stresu i poprawy samopoczucia. Najważniejsze, aby wędkarz jeździł na ryby, a nie po ryby – przyznaje Roland Przybyła.

W sobotę, 4 czerwca sekcja wędkarska przy RAFAKO zorganizowała zawody o tytuł Mistrza Sekcji 2016. W zawodach uczestniczyli obecni oraz emerytowani pracownicy raciborskiej Spółki, a także uczniowie warsztatów szkolnych. Po czterech godzinach rywalizacji tytuł Mistrza Sekcji na 2016 r. zdobył Zbigniew Smereka. Pierwszym w-ce mistrzem został Roland Przybyła, a drugim w-ce mistrzem Zbigniew Ciołek. Kolejne zawody wędkarskie sekcja planuje zorganizować pod koniec sierpnia. Impreza zbiegnie się z obchodami Dnia Energetyka, na którą zapaleni miłośnicy łowienia ryb z RAFAKO zapraszają już teraz. 

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ