Aktualność

Starty rafakowców na PKO Półmaraton Poznań 20 april 2016

W niedzielę, 17 kwietnia, odbyła się jedna z największych imprez biegowych w Polsce, zaliczany do Korony Półmaratonów Polskich - 9. PKO Półmaraton Poznań. W tych prestiżowych zawodach wystartowało trzech pracowników RAFAKO S.A. Wszyscy pomyślnie ukończyli bieg, a dwóch z nich ustanowiło swoje nowe rekordy czasowe.

W niedzielę, 17 kwietnia, odbyła się jedna z największych imprez biegowych w Polsce, zaliczany do Korony Półmaratonów Polskich - 9. PKO Półmaraton Poznań. W tych prestiżowych zawodach wystartowało trzech pracowników RAFAKO S.A. Wszyscy pomyślnie ukończyli bieg, a dwóch z nich ustanowiło swoje nowe rekordy czasowe. PKO Półmaraton Poznań, to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów biegowych w Polsce. W ubiegły weekend odbyła się 9 edycja imprezy, do której zgłoszonych było ponad 13 tys. zawodników. O godzinie 9.00 w strugach deszczu na starcie stanęła również trójka rafakowców: Gabriela Sobczyk, Grzegorz Bulenda i Krzysztof Jeremicz.

- Początkowo trudno było się przebić przez tłum biegaczy. Z czasem jednak zrobiło się nieco luźniej. Temperatura wynosiła około 12 stopni C. Taka aura sprzyjała biegaczom, których dodatkowo chłodził padający deszcz. Trzeba było tylko uważać na kałuże i na innych zawodników, którzy czasami w ostatniej chwili zmieniali tor biegu – relacjonuje Krzysztof Jeremicz, lider teamu biegaczy z RAFAKO S.A. 

Najlepszy z trójki rafakowców z nowym bardzo dobrym rekordem życiowym 1:34:06 okazał się Grzegorz Bulenda. Rekord życiowy (1:37:35) ustanowił także Krzysztof Jeremicz. Zawody ukończyła również Gabriela Sobczyk.

- Bieg był bardzo dobrze zorganizowany z bogatą strefą finishera. Dodatkowo każda z pań, która ukończyła zawody, oprócz standardowego medalu otrzymywała na mecie różę – podsumowuje K. Jeremicz. 

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ