Zarząd

Maciej STAŃCZUK - Prezes Zarządu

Doświadczony menadżer pełniący funkcje zarządcze i doradcze na rynku krajowym i zagranicznym, współtwórca strategii bankowych w energetyce konwencjonalnej     i odnawialnej, ekspert w dziedzinie pozyskiwania finansowania inwestycji w sektorze energetycznym.

Karierę rozpoczął w latach 90-tych w Polskim Banku Rozwoju w Warszawie, gdzie ostatecznie pełnił funkcję Członka Zarządu odpowiedzialnego za ryzyko.

W latach 1995-2010 związany z WestLB Bank Polska, gdzie zajmował stanowisko Członka,   a następnie Prezesa Zarządu.

Kolejny etap kariery zawodowej przypadał na lata 2010-2013, kiedy to był Prezesem Zarządu Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

Następnie w latach 2014-2015 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Polimex-Mostostal.

W ciągu swojej kariery zawodowej pełnił funkcję członka wielu Rad Nadzorczych, w  tym od 2016r. członka RN PBG. Od listopada 2019 r. oddelegowany przez Radę Nadzorczą do Zarządu PBG, a od lutego 2020 r. powierzono mu funkcję Wiceprezesa Zarządu.

Od 4 lutego 2020 r. zasiadał w Radzie Nadzorczej RAFAKO. Od 22 stycznia 2021 r. oddelegowany przez Radę Nadzorczą do Zarządu Spółki. Następnie w okresie od 29 czerwca 2021 r. sprawował funkcję Członka Zarządu, od 14 września 2021 r. Wiceprezesa Zarządu, a od 7 czerwca do 5 października 2023 roku - Prezesa Zarządu Spółki.

Doradca ekonomiczny Lewiatana od 2017r., wcześniej przez wiele lat wiceprezydent i główny ekonomista Pracodawcy RP.

Jest absolwentem SGPiS w Warszawie (handel zagraniczny), Uniwersytetu w Getyndze (ekonomia), Uniwersytetu w Mannheim (międzynarodowe stosunki gospodarcze) oraz programu menedżerskiego AMP na IESE w Barcelonie. 

 

Cezary KLIMONT - Członek Zarządu

Doświadczony menedżer, który pełnił funkcje zarządcze w  międzynarodowych korporacjach oraz wiodących polskich spółkach, kierując licznymi i  zróżnicowanymi zespołami.

W trakcie swojej kariery pełnił funkcję prezesa oraz członka zarządu, głównie CFO, odpowiadając m.in. za finanse, IT oraz relacje inwestorskie.

Przez lata zdobył bogate doświadczenie w przeprowadzaniu spółek przez złożone procesy zmian, takich jak transformacje, połączenia, wdrożenia systemów informatycznych (Oracle, Workflow). Przeprowadził z sukcesem programy restrukturyzacyjne ukierunkowane na  optymalizację struktur firm i zwiększenie efektywności posiadanych zasobów; zrealizował również IPO dla RUCH SA, pozyskując 250 mln PLN.

W RAFAKO S.A. Cezary Klimont będzie odpowiadał za finanse i operacje.