komunikat prasowy

Zdobądź strój narciarski Justyny Kowalczyk i pomóż chorym na mukowiscydozę! 30 listopada -1

Gratka dla miłośników sportów zimowych i Justyny Kowalczyk - szansa zdobycia reprezentacyjnego stroju sponsorowanej przez RAFAKO S.A. zawodniczki. Wystarczy wziąć udział w aukcji charytatywnej, której dochód z licytacji przekazany zostanie na rzecz małych podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Zbiórkę pieniędzy prowadzi Fundacja All for Planet.

Reprezentacyjny strój narciarski Justyny Kowalczyk wraz z jej autografem, to nie jedyny gadżet do wylicytowania, ponieważ istnieje również możliwość zakupu kalendarzy charytatywnych z wypraw himalaisty i skialpinisty Andrzeja Bargiela. 

Ponadto, aby weprzeć Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą wystarczy też zakupić jeden z pięciu wirtualnych Pakietów Pomocy dla Chorych na Mukowiscydozę o wartości 5 zł, 10 zł, 15 zł, 50 zł oraz 100 zł. 

Warto wiedzieć, że sponsorowana przez RAFAKO S.A. Justyna Kowalczyk od lat wspiera cierpiących na mukowiscydozę. Pomimo ograniczonego czasu prywatnego, polska narciarka spotyka się z chorymi, odwiedzając ich w Klinice Pneumonologii i Mukowiscydozy Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce - Zdroju. Spotkania, słowa otuchy, rozmowa czy też wspólne zdjęcie stanowią ogromne wsparcie psychologiczne dla walczących z chorobą pacjentów.

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) to najstarsza i największa w Polsce organizacja działająca na rzecz chorych na mukowiscydozę. Powołana została w 1987 roku z inicjatywy osób, które każdego dnia wspólnie walczą o zdrowie i życie chorych na mukowiscydozę: lekarzy i rodziców chorych dzieci. Misją Towarzystwa jest niesienie wszechstronnej pomocy w walce z ciężką chorobą, jaką jest mukowiscydoza. Organizacja wspiera chorych w zakupie leków i odżywek, organizuje domową rehabilitację, warsztaty i szkolenia dla rodziców, opiekunów i chorych. Prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. PTWM wspólnie ze środowiskiem lekarskim prowadzi intensywne działania zmierzające do poprawy sytuacji bytowej chorych i poprawy systemu opieki zdrowotnej w Polsce, a w efekcie do wydłużenia długości życia chorych, która wciąż znacząco odbiega od średniej zachodnioeuropejskiej. Jedną z najważniejszych inicjatyw Towarzystwa w tym zakresie jest realizacja remontu i utworzenie Kliniki Mukowiscydozy w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Link do aukcji charytatywnej w której do zdobycia jest kombinezon Justyny Kowalczyk: http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=1319.

 

« WSTECZ